Par visas sabiedrības varoni kļuvušais dzejnieks Jānis Rokpelnis gribējis izdarīt pašnāvību

Par visas sabiedrības varoni kļuvušais dzejnieks Jānis Rokpelnis gribējis izdarīt pašnāvību
Komentāri[6] Bilžu galerija[5] 28.12.2017 18:40
"Biju gatavs izdarīt pašnāvību" – dzejnieks Rokpelnis atklāj dvēseles dziļumus par savu sadarbošanos ar VDK jeb čeku. Jānis Rokpelnis pārsteidzis Latvijas sabiedrību. Viņš saka, ka uz publisku atzīšanos mudinājusi milzīgā vainas apziņa. Tā arvien biežāk likusi dzejniekam domāt pat par pašnāvību. Dzejnieks ar savu rīcību cer pamudināt arī citus cilvēkus, kas savulaik tikuši savervēti, nākt gaismā.

Dzejnieku Jāni Rokpelni čeka savervējusi 1986. gadā, laikā, kad viņš strādāja avīzē Literatūra un Māksla. To izdarīja radošo un preses darbinieku kurators, VDK virsnieks Juris Miļevskis. Pirms tam Rokpelnis jau bija saukts uz Stūra māju taisnoties par kritiku pret komunistiem un bija iebaidīts.Rokpelnis ir pārsteigts, ka publiskajā telpā viņa atzīšanos uztver kā drosmīgu soli. Viņš bija gaidījis pretēju reakciju: "Domāju mani ienīdīs visi mani lasītāji, drausmīgs kauns un vainas apziņa, tāpēc pirmās pozitīvās atsauksmes bija ārkārtīgi negaidīts pārsteigums."

Viņš gan neuzskata, ka čekas maisu atvēršana būtu pareizais solis, pēc viņa domām, tas laiks ir nokavēts, jo daudz ko vairs tāpat tiesā nevarētu pierādīt. Taču viņš cer, ka ar savu rīcību pamudinās arī citus savervētos atklāti runāt par gadiem noklusēto. "Es ceru. Man atvieglojums ir milzīgs!"

Skatieties vairāk no 8.minūtes:

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [6]

!!! 29.12.2017 01:20
Viss labi, ka pateici, bet nez vai visiem izturēs nervi, varbūt būs daudz PAŠNĀVĪBU.Varbūt ir cilvēki,kuri nemaz nezin ,ka ir kaut kādās kartītēs, kā reiz Tv izteicās, ka pierakstīja cilvēkus, lai izskatās labākas atskaites. Nu tas gan būtu kādiem cilvēkiem baigais šoks. Ir tāda sajūta, ka šī komisija pati neko no tiem maisiem nesaprot. Redz, Lietuvā un Igaunijā jau visi procesi notikuši. Nu vajag vienreiz visu izpurināt un beigt,jau piegriezies par tiem maisiem.Godīgi būtu , ja tomēr visus maisus atvērtu, arī tos ,kas itkā Maskavā vai nez kur pazuduši.
Laimīgu Jauno Suņa gadu!
Zinātnieks 28.12.2017 21:40
Nu tagat visi izteiks savu nožēlu, nu tad paželosim...
Duraki 28.12.2017 20:17
VDK pienema darbaa pasus gudrakos un tos, kas neticeja Dievam. 1990 gada mums bij jaatbrivojas no VDK bet ta vieta viss tika VDK cilveku un organizetas noziedzibas sagrabts. Nav brinums ka Cekas KGB maisi ir valsts noslepums lidz sai dienai. 1) razosana iznicinata 2) gandriz milions LV iedzivotaju zaudeti 3) savas bankas ir izlaupitas 4) Swensonbankas svarigakas par savu tautu cik vel vajag neapgazamu faktu, ka tas viss ir ierobezotas cilveku grupas ienakumu centrs, zem Latvijas karoga!
Māris 28.12.2017 19:53
Malacis, Dzejnieka kungs!
Jā! 28.12.2017 19:49
Visu cieņu J.Rokpelnim.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss