Kolorītā Elita Patmalniece un dokumentālists Ivars Zviedris ar padomiem priecē jaunos māksliniekus

Kolorītā Elita Patmalniece un dokumentālists Ivars Zviedris ar padomiem priecē jaunos māksliniekus
Komentāri[7] Bilžu galerija[8] 14.12.2017 13:25

Šonedēļ Rīgā atklāta izstāde, kurā iekļauti radošo darbu konkursa skolēniem “Osta pilsētai” darbi – īsfilmas, zīmējumi un fotogrāfijas, kur atainotas ostas teritorijas un infrastruktūra – bākas, moli, tehnika, kravas utt. Jauno talantu veikumu vērtēja un komentēja dokumentālists, nupat pirmizrādītās filmas “Zāģeri” režisors Ivars Zviedris un vienmēr kolorītā māksliniece Elita Patmalniece.

Ivars Zviedris ar profesionālo aci izvērtēja jauniešu īsfilmas, vienai piešķirot specbalvu. Par dokumentālista favorītu kļuva stāsts, kur galvenajās lomās ir mīlulis, ar nosaukumu “Rīgas osta suņa acīs”, tās autore – Rīgas 25. vidusskolas audzēkne Melisa Mukāne. Dažu minūšu garajā filmiņā redzams emociju pilns suņa ceļš līdz Rīgas ostai kopā ar saimniekiem, kuri pošas kruīzam. Ietverta arī emocionāla šķiršanās un satikšanās. “Filmā mēs redzam, kā autores mīlulis mūs izved cauri pilnīgam stāstam, kuram visu laiku varam just līdzi,” pauda režisors. Tikmēr Elita Patmalniece atzina, ka īsfilma sanākusi tik tiešām emocionāla. “Gandrīz apraudāties var,” komentēja gleznotāja. Arī viņa piešķīra specbalvu vienam no konkursantiem, izvēloties sev tīkamāko darbu – Bauskas pilsētas pamatskolas Evelīnas Burmistrovas zīmējumu, kur attēlots kuģa kapteinis ar dēlu. “Nebija viegli izvēlēties, bet konkrētais man šķita tāds ļoti mīlīgs un savdabīgs. Tāds personiskāks, varbūt tāpēc, ka tajā attēlots tēvs un dēls,” sacīja māksliniece.

Papildu informācija:

Darbus konkursanti sarūpēja, piedaloties Rīgas brīvostas izsludinātajā radošo darbu konkursā “Osta pilsētai”, kas šogad noritēja jau 12. reizi. Starp Rīgas mācību iestādēm konkursā aktīvākie bijuši audzēkņi no Rīgas Franču liceja, Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas un Rīgas Ezerkrastu pamatskolas. Kopumā konkursam tika saņemti 69 pieteikumi no mācību iestādēm visā Latvijā, tostarp Rīgas, Liepājas, Ogres, Ventspils, Aizkraukles, Tukuma, Cēsīm, Jelgavas, Bauskas u.c.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos video!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [7]

Sieviete 14.12.2017 19:27
Man patīk Elita un viņas frizūra arī, vienmēr to apbrīnoju, piestāv!
Madara Jansone 14.12.2017 17:32
Nekad nespēju saprast kas viņai uz galvas,mūžīgais sprādziens makaronu fabrikā
Anita Preimate ( ex Krieva) 14.12.2017 14:24
Gružu šaupelīte !!?? Reizēm lielie mākslinieki galīgi stulbi. ko tādu izdomādami....Piedodiet, bet šis nu ir par traku!!
Rex 14.12.2017 14:23
tā frizūra Patmalniecei gan kā sprādziens makaronu fabrikā
izskatās tiešām baisi >> Rex 14.12.2017 17:33
Tas kas viņai ir uz galvas, cerams nav smadzeņpodā
Māra 14.12.2017 14:22
pozitīvi, ka ik pa laikam ir arī kāda laba ziņa!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
Piedalies mūsu Facebook lapā piedāvātajā konkursā: