Dailes teātra režisora Kārļa Auškāpa atvadu sveiciens

12.decembrī Dailes teātra Mazajā zālē notiks pirmizrāde rūķu spēlēm 2 daļās “Niķa un Riķa stiķi”, kas kļuvusi par režisora pēdējo izrādi.

Dailes teātra režisora Kārļa Auškāpa atvadu sveiciens
Komentāri Bilžu galerija[9] 16.12.2017 00:05

10.decembrī mūžībā devies režisors Kārlis Auškāps. 12.decembrī Dailes teātra Mazajā zālē notika pirmizrāde rūķu spēlēm 2 daļās “Niķa un Riķa stiķi”, kas kļuvusi par režisora pēdējo izrādi. Kārlis Auškāps veidoja arī dramatizējumu pēc Ērika Kūļa darbu motīviem.

Šodien gandrīz neviens vairs netic, ka rūķi ir. Un, ja neskatās vērīgi, tos var arī nekad neieraudzīt. Bet viņi ir, turklāt ļoti spējīgi. Viņi spējieslodzīt istabā vēju, savākt maisā bailes, atklāt savas ēnas puses,četru minūšu laikā izmētāt visas mantas, piecu minūšu laikā iedzītizmisumā vecākus, no kartona kastes uzbūvēt kosmisko raķeti, izēstveselu kasti saldējuma un saslimt, neganti lēkāt trakulīgas mūzikaspavadībā – lūk, spējas, kas piemīt vidējam rūķim. Runā, ka kādreiztādas esot piemitušas arī cilvēku bērniem.

Vēl runā, ka, ja cilvēks pats vai viņa bērns gana ilgi skatās uz rūķu bērnu, tad viņš sāk just tādu kā urdīgu sajūtu, ka dzīve ir izdevusies. Bet varbūt tas ir tikai izrunāts.

Stāsts par rūķu dzīvi mīļiem maziņiem, nebēdnīgiem vidējiem un prātīgiem lieliem skatītājiem pirmsskolas un skolas sākuma vecumā.

Izrādē spēlē aktieri Ivars Auziņš (Tēvs), Dārta Daneviča (Mamma), Artūrs Dīcis (Niķis), Mārtiņš Počs (Riķis), Dainis Gaidelis (Rūķu zinātnieks), Anete Krasovska (Būķīte), Ieva Florence (Nūķīte), Kaspars Zāle (Mūķis) un Niklāvs Kurpnieks (Zūķis).

Iestudējuma scenogrāfs ir Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece un kustību režisore – Anta Priedīte, gaismu mākslinieks – Harijs Zālītis, bet mūziku komponējis Juris Kaukulis.Ilggadējā Panorāmas radošo personību apskatnieka, žurnālista Andreja Volmāra sižets par izcilā Kārļa Auškāpa tik tikko iestudēto izrādi Dailes teātrī:

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss