Šokējoši. Āgenskalna tirgus tiek iznīcināts, jo ienesīgo vietiņu noskatījis lielveikals LIDL

Vai tiešām āgenskalnieši pieļaus šo kārtējo Nila Ušakova rokaspuišu gājienu? Kas notiks ar skābo kāpostu sievu, kas tur strādā jau gadus 20? Ko darīs Gunārs no Babītes puses, kurš ik sestdienu ierodas ar svaigiem salātiem un dārzeņiem, un ik rudeni izaudzē jaunu ķirbju šķirni vai četrkrāsainas bietes?

Šokējoši. Āgenskalna tirgus tiek iznīcināts, jo ienesīgo vietiņu noskatījis lielveikals LIDL
Komentāri[46] Bilžu galerija[4] 25.11.2017 18:58
PAPILDINĀTS 27.NOVEMBRĪ: Pateicoties medijiem un sabiedrības neapmierinātībai 2017.gada 28.novembrī deputāta Olafa Pulka opozīcijas bloks sasaucis Rīgas Domes ārkārtas sēdi Āgenskalna tirgus jautājumā.

Jau ziņots, ka no Āgenskalna tirgus štata atlaisti apsargi, apkopējas un administratīvā aparāta darbinieki. Tirgus, kurā varēja nopirkt pašmāju zemnieku gardumus un Latvijā audzētos dārzeņus, ogas un augļus tiek likvidēts. Tā bija ļoti iecienīta iepirkšanās vieta un deva darbu simtiem cilvēku. Lūk, atklāta vēstule medijiem par plānoto Āgenskalna tirgus iznīcināšanu.

Paldies visiem, kas sākuši rakstīt par zibens ātrumā plānoto Āgenskalna tirgus likvidāciju, es pat teiktu – birokrātisku spēju ar marodieriskām metodēm iespļaut sejā kultūrvēstures mantojumam un daudzu tūristu iecienītam objektam, nemaz nerunājot par mums, āgenskalniešiem, kam šis tirgus ir tik tuvs kā pašu sirmā vecmāmiņa.

Tempi, kādos plānots tirgu slēgt, un arī attīstības plāni ir miglā tīti – acīmredzot mums nav tiesību zināt, ka šī, izskatās, ir vieta, kurai aci uzmetis Lidl?

Pasaulē jau tā ir izplatīta parādība – tirgu aizslēdzam ciet un kādu tamlīdzīgu lielveikalu veram vaļā. Jo kam gan mums pašu ražotā lauksaimnieku prece, ja varam centralizēti ievest kārtējos zemas kvalitātes produktus un maksimāli radīt peļņu lieltirgotājiem?

Es aicinu medijus uzdot jautājumus atbildīgajām amatpersonām un nelikt viņus mierā tikām, kamēr tiek skaidri pateikts, kāpēc jālikvidē mūsu Āgenskalna tirgus!

Daži jautājumi, kas, mūs, āgenskalniešus, interesē:

- Vai tiešām tāpēc, ka Lidl plānos varētu būt būvēt Āgenskalnā lielveikalu, vajag slēgt Āgenskalna tirgu?

- Kāpēc objekta sakārtošana novilcināšana notikusi tik ilgi un kurš tieši ir vainīgs, ka nevarēja (vai negribēja) atrast līdzekļus elementāram remontam?

- Kā domnieku valdošā partija grasās tūristiem izskaidrot, ka Āgenskalna tirgus ir aizslēgts, lai gan tūrisma ceļvežos tas vēl ir atspoguļots? Vai drukāsiet par budžeta līdzekļiem jaunus tūrisma ceļvežus? Jeb viss būs tik vienkārši kā, uzklikšķinot Live Riga vietnē uz Āgenskalna tirgu?

Āgenskalna iedzīvotāja Sanita Ancāne. Raksts pirmoreiz publicētsPietiek.com .

Skarbi par Āgenskalna tirgus slēgšanu izsakās arī žurnāliste Gunta Sloga:

"PRET ĀGENSKALNA TIRGUS SLĒGŠANU! Kad pirms kāda laika Centrāltirgus paspārnē nonāca Āgenskalna tirgus, tirgotāju vidū paklīda baumas, ka to slēgs. Es tam neticēju. Jā, pēdējos gados lielveikalu ekspansijas iespaidā tirgus ir panīcis, taču, kārtīga saimnieka rokās nonācis, tas atkal varētu atdzīvoties. Bet noticis pretējais, kopš te saimnieko Centrāltirgus, tiek darīts viss, lai tirgošanās apsīktu - to man ir stāstījuši vairāki tirgotāji. Nu paziņots, ka no janvāra tirgu slēgs. Kas notiks ar skābo kāpostu sievu, kas tur strādā jau gadus 20? Ko darīs Gunārs no Babītes puses, kurš ik sestdienu ierodas ar svaigiem salātiem un dārzeņiem, un ik rudeni izaudzē jaunu ķirbju šķirni vai četrkrāsainas bietes? Nemaz nerunājot par to, ka tiks pamests novārtā Reinholda Šmēlinga projektētais paviljons. Kāpēc ir sajūta, ka šīs pilsētas vadība dara visu iespējamo, lai dzīve Rīgā kļūtu nepanesama? Vai tiešām āgenskalnieši pieļaus šo kārtējo Nila Ušakova rokaspuišu gājienu?"

Opozīcijas līderis Olafs Pulks:
"Āgenskalna tirgus renovācijai naudas nav, bet 9.maija svinēšanai par godu Latvijas okupācijai - ir. Saskaņas un Gods kalpot Rīgai prioritātes Rīgas Domē."

Komentējiet, nebīstieties izteikt viedokli!

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [46]

Oļesja 27.11.2017 21:32
Jāatlaiž, Gerhard, ir Rīgas dome. Shis nu ir par daudz
Anna 27.11.2017 17:58
Varbūt atrastos kāds investors ar labām idejām, kurš šim tirgum redz nākotni? Nav taisnība, ka galvenais ir zema cena. Arvien vairāk cilvēku novērtē kvalitāti, vietējo preci un ekoloģisku produkciju. Veikali, kuri piedāvā zemas kvalitātes produktus, Āgenskalna tirgus apkārtnē ir gana.
... 27.11.2017 16:58
Cilvēkiem ir jādod iespēja izvēlēties. Ja vari atļauties un vēlies pirkt vietējo ražotāju preci, tas ir pat ļoti apsveicami, tad ir jābūt vietai kur to iegādāties. Ja nevari atļauties, tad ir jābūt kādam lētākam risinājumam! Pati iepērkos Lidl, nu nebūt nevar teikt, ka kvalitāte būtu slikta. Pa lielam nekas neatšķiras no Latvijā jau esošajiem lielveikaliem. Bet cena gan būtiski atšķiras. Ja Lidl ieies Latvijā ar tādām cenām, kādas ir citur, tad es tikai par to!
Bet vietējam tirgum ir jāpaliek un tādas vietas ir jāsaglabā.
es 27.11.2017 06:56
Ja jau tirgus brūk kopā, tad to naudu ko izlieto visādām reklāmam(kuras jau tā lien pa visām malām laukā)pompoziem pasākumiem-būtu labāk novirzījuši kultūr vēsturisku objektu remontam.Būtu gancilvēkiem darbs gan ēka atjaunota,
info 27.11.2017 00:59
Lidl ar šo afēru nav nekāda sakara. Pret Lidlu iet Maximas un Rimi kariņš, PR aģentūras iesaistītas, ieskaitot melno federu. Āģi tāpat kā Matīsu tīšuprāt degradēja un vietējie to zin ļoti labi. Rīgas Dome ar savu sarkano Saskaņas pakaļu un zaglīgo Amerika roku to dara savu shēmu labā. Tā kā vietiņa tiks iztirgota, bet ne Lidl, par to nu variet būt īpaši droši.
inese 26.11.2017 23:28
un ko par to saka m''usu miļotā opozīcija Rīgas rātē?
mamovs jurijs antonovics 26.11.2017 18:36
Ja šito tirgu aizslēgs es personīgi ar akmeni iešu uz rāti
Alberts Pudāns 26.11.2017 17:31
Lidl lai nāk, tikai vietu gan citu atrod !
te jau rakstīja 26.11.2017 17:21
ka Ameriks trolejbusus iznīcinās, tagad tirgi iet apritē, kas laudīm piedāvā lētāku iespēju izdzzivot. nost ar esošo pašvaldību - vairs par jums nebalsošu - tagad mana ģimene piederēs latviskam partijām. Ar cieņu, krievvalodīgā Irina

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV