Šokējoši! Skarbā realitāte - cik patiesībā izmaksā ātrais kredīts?

Šokējoši! Skarbā realitāte - cik patiesībā izmaksā ātrais kredīts?
Komentāri[10] 13.11.2017 12:11

Samērā bieži, kad vajadzīgs īstermiņa aizdevums, daļa latviešu izvēlas tieši kredītus internetā. Šī pakalpojuma reklāmas mēs varam redzēt ik uz stūra, taču tikai retais apzinās, cik reāli ir jāmaksā par aizdevuma izmantošanu jau pirmajā reizē.

Katram, kas pieteicies kredītam online pirmo reizi ir jāaizpilda anketa un jāapstiprina lietotāja profils (pārskaitot 1 centu uz aizdevēja kontu). Gada procentu likme šādiem aizdevumiem bez atlaides sasniedz pat 179%, BET jaunajiem klientiem uz 30 dienām tiek piedāvāti ātrie kredīti ar 0%. Tas nozīmē, ka ātro kredītu internetā var saņemt, samaksājot par to tikai 1 centu, ja vien parāds tiek atdots laicīgi. Šādu iespēju izmanto daudzi, taču ir kāda nianse – nebanku kredītu uzņēmumi ļoti cenšas, lai cilvēki aizņemtos vēlreiz un vēlreiz.

Jūs domājāt, ka ar naudas atmaksu viss beidzas? Protams, ka, nē. Kad parāds atgriezts viss tikai pa īstam sākas, jo aizdevēji sāk regulāri sūtīt dažādus epastus un sms ar aicinājumiem aizņemties vēlreiz. No šādiem piedāvājumiem var atteikties savā profilā vai sazinoties ar uzņēmumu, taču, cik daudzi ir tik čakli, lai to reāli izdarītu? Sūdzības par šādu praksi var atrast internetā visdažādākajās vietās un daļa no tām tiek rakstītas arī necenzētā valodā.

Iemesli, kādēļ kreditori tik ļoti cenšas, lai padarītu jauno klientu par pastāvīgo ir ļoti vienkārši. Pirmajā reizē viņiem ir jāpārbauda klienta kredītvēsture, maksātspēja un jāpiedāvā atlaides. Otrajā reizē kredītņēmējs maksā pēc pilnas programmas. Tā standarta komisijas maksa par aizņēmumu ir 8 – 10 procenti mēnesī un par 100 eur kredītu uz 1 mēnesi nāksies šķirties no 8 – 10 eur. Izklausās maz, bet par 500 eur kredītu procentos nāksies samaksāt jau 40 – 50 eiro mēnesī. Atrodiet sev 1000 šādus klientus un 50 tūkstoši eiro mēnesi nopelnīti.

Diemžēl ātro kredītu izmaksu stāsts ar to nebeidzas. Publiski pieejamā statistika liecina, ka daļa aizņēmēju neveic aizdevuma atmaksu savlaicīgi. Rezultātā viņi ir spiesti maksāt par kredītu pagarināšanu, kas vidēji ir tie paši 10% mēnesī. Šis maksājums nekādā veidā nemazina aizdevuma pamatsummu un ļauj kreditoriem gūt krietnu peļņu. Ir cilvēki, kas pēc aizņemšanās nav spējīgi atdot pamatsummu un katru mēnesi maksā tikai par aizdevuma atmaksas termiņa pagarināšanu. Tas ļauj ātro kredītu firmām gūt ienākumus no zila gaisa un izskaidro, kādēļ šādu uzņēmumu skaits laika gaitā, nevis samazinās, bet kļūst aizvien lielāks.

Vai online kredīti veido pieradumu?

Atbilde uz šo jautājumu nav viennozīmīga, taču varam samērā droši apgalvot, ka ir cilvēki, kas laika gaitā kļūst atkarīgi no ātrajiem aizdevumiem. Ja sākotnēji sms kredītu izmanto tikai īpašiem gadījumiem, tad pēc kādas otrās, trešās vai ceturtās reizes, tas jau var kļūt par pieradumu. Publiski nav pieejami pētījumi par to, cik bieži patērētāji izmanto kredītus online, taču ir skaidrs, ka šādu cilvēku skaits Latvijā varētu būt mērāms tūkstošos. Viens gan nav skaidrs, vai viņi paši neapzinas, ka, regulāri aizņemoties un maksājot kreditoriem procentus paši kļūst nabagāki? Iespējams, ka apzinas, bet uzskata, ka komisijas apmērs nav pietiekami liels, lai pārplānotu savu budžetu un savilktu jostu ciešāk?

Vai ir iespējams samazināt kredītu izmaksas?

Jā. Labākais veids, kā ietaupīt uz aizdevumiem ir tos neņemt. Ja mūsu vecāki un vecvecāki varēja iztikt bez kredītiem, kādēļ lai mēs būtu sliktāki? Kad vajadzīga papildus nauda, darbā var paprasīt avansu. Kad avanss nav pieejams, var mēģināt aizņemties no draugiem vai radiem. Vairumā situāciju ir iespējams arī gluži vienkārši paciesties, bet, ja nevarat atliek meklēt, kurš ir lētākais sms kredīts vai ilgtermiņa aizdevums. Abi ir pieejami internetā, bet pēdējais parasti ir izdevīgāks bankā. Svarīgi, ņemot kredītu ir izvērtēt savas iespējas atmaksāt parādu. Kāda jēga aizņemties un nopirkt kaut ko vai samaksāt rēķinu, ja pēc tam nevar atdot un ir jāmaksā procenti. Visbiežāk kredītu procenti ir daudz augstāki nekā procenti, ko prasa jebkurš cits pakalpojumu sniedzējs par laicīgi nesaņemtu maksājumu.

Komentāri [10]

Villa 15.11.2017 10:58
Patiesibā paldies kredītiem, padomju laikos tādas ekstra nebija, bet nesen aizgāja viņsaulē tuvs ciks un šāda iespēja lieti nodereja.
ONA 14.11.2017 12:32
JA TA TAS IR .. ESMU PENSIONARE UN ESMU IEKULUSIES KREDIT 24. TAS IR MANAS DZIVES MURGS. MAKSAJU. TIKAI TO KA TIKU MALDINATA TAGAD KREDITU MAKSASU TRIS GADUS . PROCENTI IR VAJPRATS. GRIBU VISIEM IEDZIVOTAJIEM TEIKT . NENEMIET KREDITU 24. JO TIESAM PIEDAVA VEL KLAT SUMMU UN UZTAISA NAKOSO LIGUMU TA KA VINIEM VAJAG.PROTAMS ES SAMAKSASU.BET RUNA NAV PAR TO.SARGAJIETSEVI.IKREDITKOMPANIJAS KUR IR PIENEMAMI PROCENTI. UN AIZDEVUMI IR KADREIZ VAJADZIGI. JO VAI VAR DZIVOT AR MAZU PENSIJU.VELREI KREDIT 24.PADOMAJIET PIRMS NEMAT. ES ESMU GUVUSI MACIBU.
Deriks 14.11.2017 07:14
man sen ir atkarība no visādiem līzingiem un kredītiem. Cik zinu draugiem arī
Vilis 13.11.2017 16:41
ne jau visiem tos kredītus dod, un pat nepaskaidro kāpēc ne
Aelita Skrodere ex. Saarna 13.11.2017 14:36
Ārprāts...!!!
sondra 13.11.2017 13:37
manā e-pastā no 1. novembra jau ir 6!!! kredīta piedāvājumi no dažādiem devējiem, kaut gan līdz šim neesmu ņēmusi nevienu... un no invalīda pensijas ,kas ir vienīgie garantētie ienākumi, diez vai būtu cerība atdot..
Firmeles izmisumā , vergi aptrūkušies?
janka >> sondra 13.11.2017 13:44
Tagad jau epastos visādas hrenjas sūta. Kā viņi tos mūsu epastus dabūn vells viņu zina
atkariiba 13.11.2017 12:46
Vienreiz paņ
emu un gadiem nevareju atdot - tik pagarināju un pagarināju ik mēnesi...
velga >> atkariiba 13.11.2017 13:43
kādeiz noder, kad kritiska situācija ))

Citi Iesaka

Citi Raksti

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
Piedalies mūsu Facebook lapā piedāvātajā konkursā: