Mūžībā aizsaukts Latvijā dzimušais, pasaulē pazīstamais komiķis Mihails Zadornovs

Ko Zadornovs vēl darīja Latvijā? Stāsts, ko daudzi nezina.

Mūžībā aizsaukts Latvijā dzimušais, pasaulē pazīstamais komiķis Mihails Zadornovs
Komentāri[11] Bilžu galerija[12] 10.11.2017 20:49

69 gadu vecumā miris krievu satīriķis Mihails Zadornovs (Михаил Задорнов). Zadornova nāves cēlonis ir smadzeņu vēzis, kas viņam tika diagnosticēts pagājušā gada rudenī. Šogad jūnijā Zadornovs atteicās no ārstēšanas procedūrām, paziņojot, ka tām nav jēgas, un ka viņš labāk atradīsies starp tuviniekiem, nevis ārstniecības iestādē. Izsakām visdziļāko līdzjūtību Mihaila zadornova tuviniekiem.

Zadornovs bija viens no populārākajiem un redzamākajiem krievu satīriķiem. Mihails dzimis 1948. gadā Jūrmalā, kur viņam visu dzīvi piederējis nekustamais īpašums.

Aktieris, humorists, šovmens, rakstnieks, TV zvaigzne. Mihails Zadornovs ar saviem šoviem krievu publikai uzstājās visā pasaulē, tostarp Vācijā, ASV, Izraēlā, Bulgārijā, NVS un Baltijas valstīs. Viņu zināja un mīlēja daudzviet. Skarbo humoresku un etniski dažkārt nežēlīgā karātavu humora dēļ viņam mūža otrajā pusē bija liegums iebraukt daudzās valstīs. Tostarp arī Latvijā bija iecerēts izskatīt atņemt uzturēšanās atļauju Zadornovam par TV šovos nereti skaļo ņirgāšanos par Latvijas valsti, kurā pats Miša bija dzimis un kuru citās šķautnēs bieži slavēja kā skaistu, draudzīgu un unikālu. Savā aizskatuves dzīvē viņš bija pavisam citāds un bieži izteicās, ka mīl Latviju un latviešu tautu.

LASIET ARĪ:
Humorists un rakstnieks Mihails Zadornovs ielaidis savā Jūrmalas mājā (FOTO)

Satīriķis Zadornovs dāvinājis Jūrmalai pieminekli "Pienene"

Portāls TVNET.lv šodien, 2017.gada 10.novembrī publicējis stāstu, ko iespējams, daudzi Latvijas iedzīvotāji nezina:

Krievu satīriķa Mihaila Zadornova nāves dienā «rusTVNET» sazinājās ar vairākiem cilvēkiem Latvijā, kas viņu pazinuši. Viens no šādiem cilvēkiem ir Irina Taturina, kura daudzus gadus vadījusi bibliotēku, kuru Latvijā dzimušais Zadornovs izveidoja Rīgā, tādējādi godinot savu tēvu – rakstnieku Nikolaju Zadornovu.

Taturina pauž viedokli, ka Zadornova nāve esot liels zaudējums, kas viņai sagādājis lielas sāpes. Tagad jau slēgtās bibliotēkas vadītāja norāda, ka bibliotēkas atdzimšana Rīgā būtu labākais veids, kā godināt mirušo satīriķi.

«Mihails Zadornovs Rīgas un Latvijas krievu kultūrai bija unikāls cilvēks. Viņš atvēra krievu valodas bibliotēku, bez viņa neviens cits to nedarīja. Kad viņš brauca uz Rīgu, viņš vienmēr atveda jaunas grāmatas, kuras īpaši šim nolūkam pats iegādājās veikalos, tādējādi vēloties sniegt saviem lasītājiem labāko,» norāda Taturina.

«Mums bija 6300 lasītāju. Daudziem cilvēkiem, kas pie mums nāca, tas bija vienīgais prieks dzīvē. (..) Daļai cilvēku mūsu grāmatas un tikšanās aizstāja kino un teātri,» viņa piebilda, atgādinot, ka bibliotēkā regulāri viesojās dažādi krievu rakstnieki.

Bibliotēkā regulāri tika rīkotas arī dažādas izstādes.

Zadornova bibliotēka, kas atradās Alberta ielā, darbojās no 2009. gada decembra līdz šā gada martam, kad tā tika slēgta.

Kādu laiku pastāvēja cerība, ka bibliotēka varētu pārcelties uz jaunām telpām un turpināt darbību, tomēr šīs cerības nepiepildījās.

Zadornova bibliotēkā bija aptuveni 57 000 grāmatu. Bibliotēkai pārtraucot darbu, daļa grāmatu tika atdāvinātas gan lasītājiem, gan Rīgas Krievu teātrim, bibliotēkām, gan kādai sanatorijai.

Taturina atklāj, ka no bibliotēkas krājuma tagad pāri palicis aptuveni 30 000 grāmatu. Šobrīd bibliotēkas darbu atjaunot nav iespējams, jo telpas, kurās glabājas grāmatas, ir pārāk mazas. Tomēr viņa pauž cerību, ka gadījumā, ja šim projektam izdotos piesaistīt finansējumu, bibliotēka noteikti varētu atsākt darbību.


Atvadu fotogalerija nākamajā lapā

Lapa: 1 no 2

Komentāri [11]

labi vien ir 12.11.2017 20:30
5.kolona vairākās paaudzēs...
dievs nav mazais bērns >> labi vien ir 12.11.2017 20:32
un karma ir nežēlīga
Alise 12.11.2017 00:12
RIP
Anda 11.11.2017 01:02
Ass, jūtīgs, izcils. Bet tomēr privātās sarunās viņš uzsvēra, ka ir no latviešu saknēm. Uz skatuves tā bija poza un politika. Un starp citu, viņš ļoti daudz izsmēja arī krievus un Krievijas politiku, tās vadoņus. Takšto nevajag vainot LV izsmiešānā
hi hi >> Anda 12.11.2017 20:28
mēģini velnu atmazgāt baltu ?
!!! >> Anda 12.11.2017 20:34
ands ir trollis ar kremļa smaku !
Andrejs Sesks 10.11.2017 22:33
Nezinu, ko viņš te darīja, bet Krievijas šovos nemitīgi apdirsa Latviju
te darīja: >> Andrejs Sesks 12.11.2017 20:37
šķūrēja šurp no maskavas kremļa propagandas makulatūru Interfrontei
Zenta 10.11.2017 22:32
Līdzjūtība
trolli, >> Zenta 12.11.2017 20:27
tev, ka esi tik stulbs(-a) !

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
Piedalies mūsu Facebook lapā piedāvātajā konkursā: