Praktiski padomi un triki, kas palīdzēs izvairīties no lieku pirkumu veikšanas

Nereti mirkļa iespaidā mēs nopērkam ne sevišķi vajadzīgas vai pavisam nevajadzīgas lietas. Vai arī nopērkam tikai nopirkšanas prieka dēļ un pēc laika secinām, ka prece nemaz nav bijusi nepieciešama. Lūk, praktiski padomi mūsu domāšanas maņām un mirkļa emocijām, kad uznāk kāds vājuma mirklis, nevēlamu pirkumu veikšanai.

Praktiski padomi un triki, kas palīdzēs izvairīties no lieku pirkumu veikšanas
Komentāri[7] 13.10.2017 10:49
Triki, kas palīdzēs izvairīties no nevēlamu pirkumu veikšanas

Nekontrolēta pirkumu veikšana mūsdienās ir ļoti aktuāla problēma, par ko raksta teju katrs finanšu portāls jeb rahan portaali. Ikkatram no mums ik palaikam gadās veikt kādu pirkumu, kas pēc iegādes izrādās lieks. Daudziem pat šādi pirkumi ir ikdiena un tie ievērojami bojā finansiālo situāciju. Šādā veidā nelietderīgi aizplūst ļoti lielas naudas summas, kuras varētu tikt izmantotas, piemēram, uzkrājumu izveidei vai iemaksām privātajā pensiju fondā. Tomēr, pat apzinoties, ka daudzi pirkumi ir lieki, no tiem atteikties ir visai grūti. Brīdī, kad jāizšķiras par to, vai pirkumu veikt, vai tomēr nē, nereti nostrādā mirkļa emocijas un viss pārējais šķiet mazsvarīgas. Par laimi, ir triki, kas var palīdzēt pieņemt pareizos lēmumus, attiecībā uz preču iegādi. Šeit būs daži no tiem.

Padomājiet par pagātnes pieredzi

Kad veikalā ieraugāt kaut ko, kas jums ļoti patīk, ir grūti sev iestāstīt, ka šis pirkums ir lieks. Tajā brīdī šķiet, ka prece tiešām ir vajadzīga un ka to lietosiet ļoti bieži. Lai varētu pārvarēt šo apmātību un pārliecināties par to, vai prece tiešām noderēs vai nē, padomājiet par savu iepirkšanās pieredzi pagātnē. Atcerieties, kad pēdējo reizi veicāt līdzīgu pirkumu un padomājiet, cik bieži šo preci esat izmantojis un kāds no tās jums ir labums. Padomājiet arī par senākiem pirkumiem un, ja saprotat, ka iepriekš esat pieļāvis daudz kļūdu, tieši pērkot preces mirkļa iespaidā, labāk šoreiz atstājiet noskatīto lietu veikalā. Protams, var jau būt, ka pēc apdomāšanās arī sapratīsiet, ka prece ir vajadzīga un ka tā tiešām noderēs.

Dodiet sev laiku apdomāties

Vēl viena laba metode, kas ļauj izvairīties no spontāniem pirkumiem, ir apdomāšanās par pirkuma nepieciešamību. Praktiski tā izpaužas tā, ka nevienu pirkumu, kas nav iepriekš plānots, jūs neveicat uzreiz. Proti, ja atrodat veikalā ko tādu, kas jums tiešām patīk, vispirms aizejiet mājās, dodiet sev vienu dienu laika, lai izdomātu, vai prece ir vajadzīga un tikai tad, ja pēc šī laika preci vēl joprojām gribat, dodieties to nopirkt. Šī metode ir ļoti laba tāpēc, ka bieži vien palīdz izvairīties no maldīgā pirmā iespaida. Daudzas preces sākumā izskatās iekārojamākas, nekā tās patiesībā ir. Nereti jau tūlīt pēc tam, kad prece tiek nopirkta, cilvēks saprot, ka viņam tā nemaz tik ļoti nepatīk un ka to nebūs kur likt, tomēr, tad jau ir par vēlu. Ja preci uzreiz nenopirksiet, iespējams, šī apskaidrība pie jums atnāks pirms pieļaujat kļūdu.

Neapmeklējiet veikalus bez vajadzības

Ja baidāties, ka nevarēsiet piespiest sevi apdomāties vai mainīt domas, iespējams, labākā metode, kā neļaut sev pārtērēties, ir vienkārši, nedodot sev tādu iespēju. Bieži vien cilvēki iet uz veikaliem vienkārši prieka pēc. Tā ir kā sava veida izklaide, taču tā nereti pamudina pieņemt ļoti sliktus finanšu lēmumus. Ja  bezmērķīgi staigāsiet apkārt pa veikaliem, pastāv ļoti liela iespēja, ka atradīsiet kaut ko, kas jums iepatīkas, taču tā īsti nav vajadzīgs. Tad jūs lieki pakļausiet sevi kārdinājumam. Labāk bez vajadzības uz veikaliem neiet. Tad, ja jums tomēr nepieciešams kaut ko iegādāties, fokusējieties tikai uz šo vajadzīgo preci un lieki sevi nekārdiniet.

Maksājiet ar skaidru naudu


Vēl viens veids, kā mēs paši pamudinām sevi tērēties, ir, ņemot līdzi visu savu naudu jeb bankas karti. Parasti visa nauda glabājas uz vienas norēķinu kartes, kas dienu dienā ir mums līdzi. Nereti kartēm ir arī kredītlimits, kas ļauj naudu jebkurā brīdī aizņemties. Ja ieejam veikalā un pēkšņi gribam ko nopirkt, mums ir visas iespējas to izdarīt, jo naudas mums netrūkst. Ja jums ir problēmas ar nevajadzīgu pirkumu veikšanu, noteikti norēķinu kartes un, jo īpaši kredītkartes, atstājiet mājās un ņemiet līdzi tikai noteiktu skaidras naudas summu, ko varat atļauties tērēt plānotajiem pirkumiem. Tā būs daudz vieglāk sevi iegrožot.

Bieži vien mēs labi apzināmies, kādi ir mūsu sliktie finanšu ieradumi, taču tas vēl nenozīmē, ka varam veiksmīgi ar tiem cīnīties. Ja apzināties, ka jūsu gribasspēks nav gana liels, lai pateiktu sev stingru “nē” katru reizi, kad uznāk kāds vājuma mirklis, ir jāizmanto minētie triki, kas palīdzēs domāt skaidri un nepieļaut kļūdas. Citus noderīgus finanšu padomus lasiet finanšu portālā www.heti24.fi .


Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [7] ››
ilociks 19.10.2017 01:23
dazkaart ari man gribas iepirkt da jebko prieka peec, a veelak domaju kaapec man taa prece skapii nostavesjusi gadu

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss