Bērns bez sarežģījumiem Sarkandaugavas veikalā nopērk cigaretes un alkoholu

Video.

Bērns bez sarežģījumiem Sarkandaugavas veikalā nopērk cigaretes un alkoholu
Komentāri 25.08.2017 21:02
Neuzmanība vai alkatība? Pārdevējas taisnošanās, kad cigaretes un alkoholu pārdevusi bērnam.

Bez Tabu
Administratīvā atbildība par alkoholisko dzērienu iegādāšanos

Alkoholisko dzērienu aprites likuma 6.panta otrā daļa noteic: "Alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties."

No 2013.gada 19.jūlija šajā pantā ir noteikts papildu regulējums, nosakot vecuma amplitūdu, kādā personai ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, ja tā iegādājas alkoholiskos dzērienus. Šā panta otrā prim daļā paredzēts, ka personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem, iegādājoties alkoholiskos dzērienus, ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu mazumtirgotājam visos gadījumos neatkarīgi no tā, vai mazumtirgotājs to ir pieprasījis.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 171.2pantā ir noteikts, ka par alkoholisko dzērienu pirkšanu, ja pārkāpumu izdarījis nepilngadīgais, - tam izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz trīsdesmit pieciem eiro. Savukārt, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, - uzliek naudas sodu no trīsdesmit pieciem līdz septiņdesmit eiro.

Pārdevējam sodi daudz bargāki - līdz 300 eiro. Atsevišķu sodu vēl uzliek arī uzņēmumam, kas ir vēl bargāks.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss