Alvis Hermanis nekaunīgi atlaiž Jaunā Rīgas teātra TOP aktierus

Jaunā Rīgas teātra galvenais režisors Alvis Hermanis beidzot atklāti paziņojis, kuri aktieri no teātra štata atlaisti.

Alvis Hermanis nekaunīgi atlaiž Jaunā Rīgas teātra TOP aktierus
Komentāri[17] Bilžu galerija[7] 24.08.2017 04:24

Ar pārcelšanos uz Tabakas fabrikas ēku jauno sezonu 18. augustā atklāja Jaunais Rīgas teātris, un kļuva zināms līdz šim noslēpumā turētais fakts, kuri no līdzšinējiem teātra štata māksliniekiem īsti neiederas Hermaņa redzējumā par savu Jaunā Rīgas teātra trupu un pārformējami ārštatā, vēsta portāls Kasjauns.lv.

Hermanis, kas nobriedis lielām pārmaiņām teātra vidē, atzīst: „Skaidrs, ka kaut kas jāmaina, un lielā mērā to nosaka aiziešana no vecā teātra telpām. Gatavojamies ļoti produktīvi šos gadus pavadīt šeit, lai, atgriežoties Lāčplēša ielā, mēs būtu jau citā kvalitātē. Pats esmu radikāli samazinājis savas ārzemju aktivitātes, un visa mana enerģija būs veltīta Jaunajam Rīgas teātrim. Tas mani tagad pa īstam iedvesmo. Būs ļoti interesanti.”

Hermanis grib atdzīvināt aktieru tirgu

Sezonas atklāšanā Hermanis drīzāk izskatījās nopietns nekā pacilāts. Viņš uzsvēra, ka katrai teātra trupai ir jābūt pamatkodolam. „Tāds mums arī ir. Ir desmit vadošie aktieri, kas nes repertuāru un arī turpinās to darīt, bet nākamgad mēs gribam uzņemt jaunu aktieru kursu sadarbībā ar Kultūras akadēmiju. Jaunie aktieri tiks integrēti mūsu trupā jau no paša sākuma. Trupai ir jāpaliek. Par to nav šaubu. Šaubas ir par to, ka ir tādas juridiskas nianses, ka Latvijas profesionālajos teātros, ja aktieris ir pieņemts darbā, no viņa it kā vairs nevar tikt vaļā, jo, pēc tiem darba likumiem, ir tā – ja viņš nav dzērājs, tad no viņa nav iespējams tikt vaļā. Tas nav pareizi. Manā profesijā ir tā – ja tu neesi īsti līmenī un ja ar tevi negrib sadarbību, tev vairs nezvana. Telefons klusē...” atzīst Hermanis.


Lēmumu pieņēma vienpersoniski

Viņš uzsver, ka lēmumu pārcelt aktierus ārštatā pieņēmis vienpersoniski. „Ir jāskatās patiesībai acīs. Teātra iekšējā ideoloģija faktiski ir atkarīga no viena cilvēka – no mākslinieciskā vadītāja. Tā ir totāli subjektīva lieta. Atrodamies mākslas teritorijā, un mēs nerīkosim kaut kādu tautas balsošanu vai skatītāju anketēšanu, kādas izrādes viņi vēlas iestudēt, ar kādiem aktieriem,” neslēpj Hermanis.

Uz jautājumu, vai viņam bija viegli aktieriem paziņot, ka viņi turpmāk būs ārštatā, Hermanis atbildēja: „Tai dienā, kad man to vajadzēja viņiem pateikt, es ļoti stipri piedzēros. Bez šaubām, tas nav viegli. Teātris ir tāda lieta... Lai arī gluži ģimene mēs neesam, tomēr tādās racionālās darba attiecībās arī neesam. Tas, kas notiek mēģinājumos, tāpat ir tāda ļoti intīma padarīšana.”

ATLAISTIE AKTIERI IR: Andis Strods, Varis Piņķis, Edgars Samītis, Liena Šmukste, Iveta Pole, Gatis Gāga - tādā secībā arī skatiet aktierus fotogalerijā.

Atlaistie aktieri pārdzīvo

„Protams, aktieri ļoti personīgi uztver to, ka tiek pārcelti ārštatā, bet tā ir konkurence...” neslēpj Hermanis. „Lai arī ārštatā pārceltie aktieri bija diezgan noslogoti, dažkārt režisoriem nebija iespēju izvēlēties nevienu no ārpuses, jo šie bija štata aktieri. Taču mēs turpināsim sadarboties. Nav tā, ka mēs viņus vairs neaicināsim. Ja būs kādam režisoram vajadzība pēc konkrētā ārštata aktiera, viņš spēlēs izrādē. Aktieri pārgāja ārštatā nevis tāpēc, ka viņi ir slikti aktieri, bet gan tāpēc, ka mūsu iekšējā konkurence trupas ietvaros ir tāda, ka aktieris, kurš tika uzņemts pirms desmit gadiem jaunā aktiera statusā, šobrīd jau ieiet citā vecuma grupā. Viņš jau ir „tante”, bet tur jau ir priekšā kompānija...”

Komentāri [17]

Maruta Bukovska 28.08.2017 08:28
launspriduraks
Tauta 25.08.2017 19:43
Neviens tos aktierus nepazīst!
Alla Pujāte 25.08.2017 00:43
Sita cilveka skatiens jau norada ,ka viņš ir spejigs uz ko nelabu...................
Inkognito 25.08.2017 00:42
Hermanim tak nekad pilns rublis nav bijis. izmanto cilvēciņš savu stiprākā ietekmi pār vājākiem
Mita 24.08.2017 23:49
ļoti atbilstoša galvena bilde - visatļautības un stulbuma nimbs virs galvas : ))
bagāts, sarausis naudu Eiropā 24.08.2017 23:47
nabaga šizofrēņiķis un miljonārs
Sers 24.08.2017 23:13
negribētu būt to aktieru vietā , kas rudenim sākoties uzzina, ka viņiem vair nav darba un pamatlīdzekļu izdzīvošanai ...
Andrejs Bubinduss 24.08.2017 23:12
Un kad padzīs Hermann?
Deriks 24.08.2017 21:38
Hermaņpapa prātā sajucis

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss