Ak, cik nožēlojami. Simpātiska sieviete ubago Rīgas centrā, lai nodzertos

Izlemiet paši, kam ziedot, kam nē...

Ak, cik nožēlojami. Simpātiska sieviete ubago Rīgas centrā, lai nodzertos
Komentāri[7] 02.08.2017 20:07
Jauno sievieti, kura krustojumā iepretim Centrālajai stacijai, nometusies uz ceļiem, ubago, kā pati saka, operācijai, portāls TVNET pieķēris kopā ar kādu vīrieti ieslīdam tuvējā veikalā un dzeram alu. Ņemot vērā, ka viņa atšķiras no tipiskajiem ubagotājiem, un ar asarām acīs stāsta skaudru dzīvesstāstu, garāmgājēji dāsni ziedo. Sieviete atzīst, ka nepilna mēneša laikā savākusi 380 eiro.

Kopā ar vīrieti nodzer ziedojumus

Jaunā sieviete, kas atšķiras no ierastā stacijas ubagotāju kontingenta, piesaista ne viena vien gājēja uzmanību. Jaunā rudmate izjusti stāsta, ka pirms četriem mēnešiem viņai atklāts plaušu vēzis un vajadzīga nauda operācijai. Līdzjūtīgie garāmgājēji piestāj, aprunājas, iemet naudiņu kartona kafijas tasītē.

Vecas kundzītes vienkāršā apģērbā žēlo «nelaimīgo meiteni», kura nonākusi nelaimē.

Žurnālisti pamanīja kā «smagi slimā» ubagotāja pēc vīrieša aicinājuma strauji pietrūkstas kājās un naski dodas veikala, kurā tirgo alkoholu, virzienā. Šajā brīdī vēl kāda kundze jaunajai sievietei noziedoja naudiņu.

Jau pēc brīža sieviete, kura apgalvo, ka ir nāvējoši slima, kāri no pudeles malkoja alu.

Sieviete sevi dēvē par Kseniju Ivanovu, bet garāmgājēji viņā atpazinuši citu personu. Pēc viņu domām, garāmgājēju saziedotā nauda tiek nodzerta.

TVNET jau rakstījis, ka sieviete lūdz naudu vēža operācijai, lai gan to veic bez maksas.

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) apliecināja, ka gadījumā, ja cilvēkam konstatēts plaušu vēzis, ķīmijterapiju, staru terapiju un ķirurģisko onkoloģiju, piemēram, ja jāizņem daļa plaušas, apmaksā valsts.

Pacienta līdzmaksājums par uzturēšanos slimnīcā ir 7 eiro diennaktī, sākot no otrās dienas. Par vienā stacionēšanās reizē veiktajām operācijām pacienta līdzmaksājums ir ne vairāk par 31 eiro. 1. grupas invalīdi, trūcīgās personas, kā arī dažas citas sociālās grupas no līdzmaksājuma tiek atbrīvotas.

Ubagot atļauts, uzmākties nē


Pašvaldības noteikumos ubagošana definēta kā žēlastības dāvanu (naudas vai citā formā) lūgšana publiskā vietā pasīvā vai aktīvā veidā, demonstrējot mērķi iegūt eksistencei nepieciešamos līdzekļus, galēju trūkumu, fizisku nepilnvērtību vai citādi cenšoties iežēlināt garāmgājējus.

Pirms pieciem gadiem, kad ubagotāji Rīgā bija savairojušie kā sēnes pec lietus un brīžam šķita, ka ir pilsētas vēsturiskā centra īstenie saimnieki, Rīgas domē tika lemts par grozījumiem saistošajos noteikumos, saskaņā ar kuriem dāvanu lūdzējus padzina no galvaspilsētas vēsturiskās daļas.

Tāpat iežēlināšanai liedza izmantot dzīvniekus, ubagot sabiedriskā transporta līdzekļos, uz ietvēm, kāpnēm, estakādēm un citās vietās, kur šī nodarbe var apgrūtināt vai traucēt gājēju kustību. Arī uzmācīgā veidā prasīt dāvanas, tātad, diedelēt, nedrīkst.

Rīgas pašvaldības policija ikdienā kontrolē senas rūpala vietas – gājēju pārejas pie Centrālās stacijas, krustojumus, tuneļus, autoostas apkārtni. Pašvaldības policijas runasvīrs Toms Sadovskis skaidro, ka katru gadījumu kārtības sargi izvērtē individuāli – vai ir lietderīgi sodīt cilvēku vai tomēr aicināt viņu doties ubagot tur, kur tas ir atļauts.

Sods par uzmācīgu ubagošanu var sasniegt 14 eiro

Ubagotājiem tiek piedāvāta iespēja doties uz patversmi un saņemt maltīti. Visbiežāk lūdzēji atbild, ka par visu ir informēti un no šādas iespējas atsakās, stāsta Sadovskis. Viņš saka, ka starp ubagotājiem gadās arī cilvēki, kas tiešām nokļuvuši neapskaužamā situācijā.

Dejošana un dziedāšana uz ielas, vācot ziedojumus, netiek uzskatīta par ubagošanu pat tad, ja cilvēks dzied ļoti slikti. «Tie ir ielu mākslinieki. Kamēr viņi neizdara cita veida pārkāpumu, ierobežojumu nav.»

Foto: TVNET.lv
Komentāri [7]

Otto 03.08.2017 10:20
Vipi.lv, jūs esat pilnīgi debīli - meitene izdzer vienu alu, uzreiz nodzeras? Tiešām pretekļi, ar saviem debīlajiem virsrakstiem!!!
VENTA LEITE 02.08.2017 22:03
Mes nezinam,iemeslu kapec, vina ta,,,,,tapec nenosodisim !
Ivars Eidiņš-Дубровский 02.08.2017 22:02
Vai pa tiesi pārliecināti ,ka tā ir tā pati sieviete?
Dainis Seglins 02.08.2017 21:41
jus mudaki esat iedzilinajusies problema? Varbut cilvēkam ir AUZAS nevis TUPI nodzeras Jābūt ļoti stipram lai tik zemu nolaostos (pray)
Vika >> Dainis Seglins 02.08.2017 21:56
tu patiešām esi stulbs!
Dainis Seglins 02.08.2017 21:40
Ziedot vajaga tikai Tautas kalpiņiem

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV