TV3 satraucoši brīdina par Māra Kučinska valdības krišanu

TV3 satraucoši brīdina par Māra Kučinska valdības krišanu
Komentāri[10] 26.07.2017 20:50
Pirmais sižets par iespējamo valdības krišanu TV3 ziņu klāstā:2017.gada 27. jūlijā, svarīga diena attiecībā uz jaunajiem nodokļu likumiem. Pirms tos skatīt galīgajā lasījumā, trešdien Saeimas komisijās vēl tika vētītas vairākas nodokļu reformas nianses.

Visasākā bija saruna par jaunajām sociālajām iemaksām, kuras plānots iekasēt no autoratlīdzībām, un par jautājumu, kur šo naudu novirzīt, – valsts uzkrātajā pirmajā vai banku administrētajā pensiju trešajā līmenī.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informācija liecina, ka Latvijā ir aptuveni 33 000 saimnieciskās darbības veicēju un autoratlīdzības saņēmēju, kuri nemaksā sociālās iemaksas. Labklājības ministrija (LM) rosināja uzlikt par pienākumu atlīdzības izmaksātājam 5% honorāra ieskaitīt pensiju trešajā līmenī. Priekšlikums izraisīja sašutumu Saeimas atbildīgajā komisijā. 

Plānots, ka nākamgad par 1% pieaugs sociālais nodoklis. Politiķi iecerējuši, ka pusi no tā maksās darba ņēmējs, pusi – darba devējs.

Iecere noteikt par pienākumu autoratlīdzību saņēmējus pieņemt darbā un maksāt viņiem vismaz minimālo darba algu pagaidām nav guvusi atbalstu. Par nodokļu reformu, kas tostarp paredz arī virkni citu jaunumu, piemēram, akcīzes nodokļa kāpumu alkoholam un cigaretēm, iedzīvotāju ienākumu nodokļa diferencēšanu, Saeimas deputāti otrajā un galīgajā lasījumā balsos ceturtdien, 27. jūlijā.

Ja nodokļu reforma negūs deputātu vairākuma atbalstu, valdība, visticamāk, kritīs.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [10] ››
kfgh 17.08.2017 22:33
Jo ātrāk,jo labāk!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
Piedalies mūsu Facebook lapā piedāvātajā konkursā: