Kurš ko darīja un/vai nedarīja, kad mežā nomira mūsu piecgadīgais bērns?

Kurš ko darīja un/vai nedarīja, kad mežā nomira mūsu piecgadīgais bērns?
Komentāri[16] Bilžu galerija[10] 15.07.2017 19:47

Malvīne Mencis:

"Ivans bija mūsu, Latvijas bērniņš, kurš aizgāja apkārtējo vienaldzības dēļ. Vienaldzības pret vienatnē ceļojošiem, klīstošiem mazuļiem. Tikmēr, kamēr visi, kas vien ir spējīgi uz tuvākā mīlestību, sekoja līdzi piecgadīgā meklējumiem vai pat deva savu tiešu ieguldījumu, par bērnu izglītību, labklājību un drošību daudzas atbildīgās valsts augstākās amatpersonas publiskajā telpā uzskatāmi demonstrēja atklātu neieinteresētību.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis, kam būtu jārūpējas arī par sabiedriskā transporta vadītāju atbilstošu rīcību, par sabiedriskā transporta pieturvietu aprīkošanu ar novērošanas kamerām un iespējām vismaz galapunktos veikt zvanu uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukuma numuru, par sabiedriskā transporta pieejamību visa vecuma un rocības cilvēkiem, bija pamanāms vien KNAB un "oligarhu sarunu" jautājuma skaidrošanā.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš, kas ir arī satiksmes jautājumu parlamentārais uzraugs, publiskajā telpā bija ievērojams vien jautājumā par piecūkotajām vietām.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, kam būtu jārūpējas arī par to, lai iespējami drīz bērnus sāktu izglītot, mācot dzīvei nepieciešamās iemaņas, lai gan publiski cilāja "izglītības reformas" jautājumu, tomēr nekas publiskajā prezentācijā nebija tieši saistīts ar to, ka šis ir gadījums, kas uzskatāmi rāda, ka brīdī, kad bērni sāk rīkoties patstāvīgi, viņiem ir nepieciešama izglītošana, un tas ir bērna interesēs, lai valsts līdztekus ģimenei kopš dzimšanas nodrošinātu vecumam atbilstošu izglītību.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele, aizmirstot par savu tiešo parlamentāro pienākumu, izvēlējās sarīkot kārtējo publisko ažiotāžu, lai stāstītu par ieceri meklēt "nišu".

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards bija pamanāms vien ar kārtējo Microsoft dominēšanas nostiprināšanu. Vai gan būtu jāinteresējas par to, kāpēc pašvaldības nevar nodrošināt to, lai viņu teritorijā, kur taču katrs būtu jāzina kā "raibs suns", ne tikai mazi, bet arī lieli nepazustu un nepaliktu bez palīdzības!

Savukārt parlamentārais uzraugs, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs, spriežot pēc sociālajiem tīkliem, deva priekšroku sakaru dibināšanai Vācijā ar Viktoru Valaini, nevis vismaz jautājumu uzdošanai atbildīgajām valsts un pašvaldības iestādēm.

Būtu gribējies, lai Saeimas priekšsēdētāja, Valsts prezidents, Ministru prezidents uzstātos ar sirsnīgu runu, tomēr viņu vietā nācās uzstāties Liepājas Kriminālpolicijas priekšniekam, pamācot tik pašsaprotamo - būt cilvēcīgiem."

Materiāls pirmoreiz publicēts portālā Pietiek.com .

Lasiet vēl: Latvija sēro. Kā tas varēja notikt un kā šobrīd jūtas 904. autobusa šoferis?

Komentāri [16]

Leğionārs 18.07.2017 03:18
Māti bez vārdu runas jāsūta uz sibīriju,vai kā raganu jāsadedzina,man trūkst vārdu...
k 17.07.2017 19:46
Šoferis nedrīkstēja izlaist no autobusa mazo puiku, viņam bija viņš jāved uz pilsētu un jānoskaidro viņa piederība. Jāved kautvai uz policiju, nevis jāizlaiž vienu no autobusa svešumā! Nožēlojami! Nevis jāatlaiž no darba, bet jāpiespriež sods!
Saule >> k 07.08.2017 16:02
Kādā sakarībā vainīgs šoferis???????Murgs........šoferis nav vainīgs.....
anna 17.07.2017 13:29
tikai vecāku vaina. Man patika,kā rakstīja viens komentētājs, ka 5-gadīgam bērnam sestdienas rītā jāēd mammas ceptās pankūkas, nevis jābraukā vienam ar sabiedrisko transportu.Mātei bija jāpārliecinās, kur atrodas viņas bērns, nevis jādomā, ka varbūt aizgājis pie vecmammas. Sāk meklēt tikai nākošajā pēcpusdienā! Vājprāta kalngals! Nav ko meklēt vainu sabiedrībā, policistos vai autobusa šoferos. Diemžēl, tagad daudzi bērni braukā vieni, sevišķi laokos.
Vienaldzības slepkavība 16.07.2017 17:30
Viennozīmīgi arī autobusa šofera vaina!
Ome 16.07.2017 15:52
Vistiešākā vecāku vaina! Arī apkārtējo cilvēku vienaldzība par to kas notiek apkārt.Tik ļoti esam aizņemti ar sevi,ka neredzam kas notiek mums apkārt, čīkstam un gaužamies cik grūta dzīve. Gan jau bija arī cilvēki kas redzēja mazā puisēna pārvietošanos tajā liktenīgajā pazušanas dienā,bet nepiegrieza tam vērību,jo tas neskar pašus,lai citi uztraucas...diemžēl tādu vienaldzīgo ir daudz! Un kur tad palika tie,kas it kā dzirdējuši naktī raudam un saucam mežā mammu?!!! Tad būtu zvanījuši un ziņojuši policijai!
Ak cilvēki ,aizdomājaties taču,ka nelaime var skart arī katru no mums,esiet žēlsirdīgi!
Haralds Malins 16.07.2017 00:10
Visa vaina vecakiem,matei vins nav bijis vajadzigs.Matei prats nesas uz citam svarigakam lietam.Protams,ka zel maza puisisa,bet domaju,ka vislielakais nopelums gimenei-ja to var saukt par gimeni!
Briesmoņi 15.07.2017 23:26
Kāds sods pienākas jums Vipi par šādu apgānīšanu?
Lili 15.07.2017 23:13
Pie miruša bērna foto plikas kājstarpes salikuši!!!
Lili 15.07.2017 23:11
Beidziet izmantot miruša bērniņa fotogrāfiju pelņas nolūkos!!!! Līdzjūtīgā sa iedrības daļa!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV