Caur asarām un laimi! 45 gadu vecumā Edmunds Veizāns kļūst par režisoru

Caur asarām un laimi! 45 gadu vecumā Edmunds Veizāns kļūst par režisoru
Komentāri[16] Bilžu galerija[65] 27.06.2017 17:40

Asaras, aplausi, laimes sajūta – noslēgusies Edmunda Veizāna dejas uzveduma
“Es esmu Pelēkais” pirmizrāde.

Ar ļoti emocionālu dejas izrādi “Es esmu Pelēkais” noslēdzās Edmunda Veizāna deju skolas 26. sezona, Ādažu kultūras namā 17.jūnijā.

Skatītājiem sejā prieka asaras, aplausi, pateicības vārdi, bērnu laimes asaras pēc dejas izrādes gan uz skatuves, gan aiz aizkariem, kas liecina, ka emocionālo vēstījumu saņēma gan skatītāji, gan izjuta paši dejotāji.

Negaidīti pārsteidzoši, ļoti emocionāli un netradicionāli priekš Veizāna deju skolas salīdzinoši ierastajiem hip-hop ritmiem un popmūzikas DJ setiem, ko esam pieredzējuši iepriekšējos Veizāna koncertos, tā īsumā varētu raksturot redzēto dejas izrādi “Es esmu Pelēkais”, pēc Imanta Ziedoņa “Pelēkā pasaka” motīviem. Izrāde par ikdienišķo un to ko neievērojam, nenovērtējam... skrienot pēc košā un krāsainā.
Režisorei Ausrai Neimanei tas bija jau trešais uzvedums kopā ar Veizāna deju skolu, savukārt Edmunds Veizāns debitēja režisora jomā, un pats darbojās kā horeogrāfs un horeogrāfu virsvadītājs 7 dejās no uzveduma 10 jaunajām horeogrāfijām, kopumā 40 minūtes garā izrādē, tikai uz latviešu autoru izpildīto mūziku: "Melo-M", "Auļi", "Ave Sol", "Mistah Zivs", "Viņa", Marta Ritova, īpašais viesis bija repa māksliniece “Viņa” - Zelma Jēgere.

Skatītāji tika turēti intrigas un pārsteigumu varā,kaut gan Ziedoņa “Pelēkā pasaka” visiem ir zināma jau no skolas laikiem, tomēr režisoriskais redzējums un dejotāju emocijas lika aizdomāties par tādām ikdienišķām vērtībām kā “mana otrā pusīte”, par tiem ka mēdzam ignorēt un neievērot tos, kam nav “topa” drēbes, par pelēko ikdienu, varavīksni, draudzību … kādas ir patiesas vērtības? Ārišķīgais, spīdīgais un košais vai cilvēcīgais, vienkāršais un iekšējais skaistums?

Kā apgalvo idejas autors Edmunds Veizāns, bērni dejoja ar vislielāko pašatdevi, un patiesām emocijām, bija ļoti disciplinēti mēģinājumos un nāca uz mēģinājumiem pat izlaiduma un liecību dienās, viņus nebija jāmotivē un jāatgādina, jo visticamāk, jau izrādes tapšanas laikā sajuta to vēstījumu ko I. Ziedonis ir ielicis pasakā un ko režisori vēlējas pavēstīt skatītājiem. Ja dejai ir vēstījums, tad deja dzīvo, domājams, ka šo dejas izrādi redzēsim ceļojam pa Latvijas pilsētām viesizrādēs. Dejas izrādes tapšanā piedalījās 6 horeogrāfi: Edmunds Veizāns , Dārta Ģīle , Aleksandrs Snickers, Baiba Iekļava, Anastasiya VorkunkovaMaija Tjurjapina. Savukārt dejas izpildīja 47 vecāko klašu audzēkņi ar pieredzi - dejotāji no 10 līdz 16 gadiem.

Pasākuma noslēgumā valsts apliecības par pamata izglītību dejā saņēma arī deju skolas 4 audzēkņi: Estere Zariņa un Laura Unda Liepiņa no Rīgas un Elizabete Savicka un Rauls Vucāns no Ādažu Veizāna deju skolas.

Veizāna deju skolā kā jauna tradīcija – pirmo reizi tika pasniegta GADA BALVA par izcilību deju jomā dažādās nominācijās, sekojošām personām:

GADA DEJOTĀJS-2016– Ģirts Davidavičus

GADA DEJOTĀJS-2016– Valters Kalniņš

GADA DEJOTĀJS-2016 – Daniels Mamajevs

GADA DEJOTĀJA-2016– Daniela Vaitaite

GADA DEJOTĀJA-2016– Nikola Zandere

GADA DEJOTĀJA-2016– Emīlija Vēvere

GADA DEJOTĀJA-2016– Elizabete Lonija Linde

JAUNĀ DEJU SKOLOTĀJA -2016– Gundega Pūtele

GADA VECĀKS - 2016– Baiba Bogdane

NOPELNIEM BAGĀTAIS HOREOGRĀFS – Aleksandrs Snickers

NOPELNIEM BAGĀTĀ HOREOGRĀFE – Anastasija Vorkunkova

ILGGADĒJA KOLEKTĪVA VADĪTĀJA – Lelde Petrovska

ILGGADĒJA KOLEKTĪVA VADĪTĀJA – Liene Bauere

ILGGADĒJA KOLEKTĪVA VADĪTĀJA – Jana Šipilo

¼ GADSIMTA IEGULDĪJUMS – Maija Tjurjapina

Tā kā Gada Balva tika pasniegta pirmo reizi, tad žūrijas izvērtēšanas atskaites periods bija pēdējie 3 gadi un tika pasniegtas arī gada balvas par iepriekšējo 3 gadu nopelniem:

GADA DEJOTĀJA-2014 – Dārta Ģīle

GADA DEJOTĀJA-2015– Lelde Kurzemniece

GADA DEJOTĀJA-2015– Kate Laicāne

Šogad aizsāktā Gada Balvu pasniegšanas tradīcija turpināsiesun tā būs, kā sagatavošanās ceļš jau dejas profesionāļiem Kultūras Ministrijas iniciatīvai - LIELAI DEJAS BALVAI, kas turpmāk tiks pasniegta atsevišķi tikai dejotājiem paredzētā ceremonijā, nevis kā līdz šim ierasts “Spēlmaņu nakts” ievaros.

Edmundam Veizānam ir 45 gadi. Viņš ir viens no latviešu ievērojamākajiem horeogrāfiem, saukts arī par Latvijas HIP-HOP tēvu.

Fotogalerija no krāšņā deju uzveduma nākamajā lapā

Lapa: 1 no 2

Komentāri [16]

arī sveicu, no Lailas 28.06.2017 22:07
Cerams, ka no jauniešu grupiņām izaugs labi treneri mazajai paaudzei!
malacis! 28.06.2017 21:27
Arī pāri pusmūža vecumam var cilvēks augt un pilnveidoties!
novēlu 28.06.2017 21:24
Veizānam vajag iet pa teātriem, noteikti kāds uzaicinās iestudēt ar profesionaļajiem aktierime, piemēram, Valmieras teātris
Vika 28.06.2017 18:35
Malacis cikvēks a jūs te apduršiet ne pa tēmu
Zirgs 28.06.2017 00:10
malacis cilvēks. Arī tādā vecumā nav par vēļu
karātava 27.06.2017 23:54
un Psaiho skandālu gan te dzeltenais portāls nepiemin...
arī vecāks 27.06.2017 23:26
Sveicami, bet pacelies vēl augstāk, pedagog! nedomā tikai par piķi
inkognito 27.06.2017 23:12
Sveicu un vēlu attīstīties vēl augstāk!
Edmunds Veizāns 27.06.2017 23:09
labs kadrs no uzveduma "Es esmu Pelēkais"

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV