Iznākusi skandaloza grāmata par slavenībām; Vienā no grāmatnīcu ķēdēm tā jau aizliegta

Jāņa Rozes grāmatnīcās jaunajam darbam ļoti demokrātiska cena - EUR 6,50.

Iznākusi skandaloza grāmata par slavenībām; Vienā no grāmatnīcu ķēdēm tā jau aizliegta
Komentāri[15] 19.06.2017 07:01

Titulbilde ir ilustratīva.

Jau pirmajā nedēļā jaunais politiskais trilleris „Bailes” kļuvis par vispieprasītāko grāmatu

Latvijas labāko grāmatnīcu plauktos ir nonācis Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes”, kas jau pirmajā nedēļā ir kļuvis par vispieprasītāko grāmatu Latvijas lielākajā - Jāņa Rozes grāmatnīcu tīklā.

Interneta žurnāls Puaro.lv jau noskaidrojis, ka jaunās grāmatas žanrs ir Latvijā līdz šim faktiski nepazīstamais „roman a clef”, kas literatūrā ir zināms kopš 17. gadsimta Francijas.

Tad rakstniece Madlēna de Skuderī publicēja savus pirmos romānus par Francijas aristokrātu un politiķu dzīvi, bet darīja to tā, lai aiz fikcijas plīvura būtu skaidri atpazīstami reālie personāži. Cik daudz rakstītajā ir patiesības, bet kas rakstnieka fantāzijas auglis, paliek mistērija. Jo patiesība, kā zināms, ļoti bieži mēdz būt neticamāka par jebkuru izgudrojumu.

Jau pirmā nedēļa, kopš apgāda „Mantojums” izdotais Indriķa Latvieša romāns „Bailes” nonācis grāmatnīcu plauktos, rāda, ka arī Latvijas lasītājiem šis žanrs ir pievilcīgs un rada viņos patiesu interesi.

Tas arī ir saprotams: jau pirmās jaunās grāmatas lappuses ieved lasītāju Latvijas politiskās un ekonomiskās „elites” realitātē – zirnekļu un tarakānu burkā, kuras iemītniekiem jāmēģina gan sadzīvot ar savu atlikušo sirdsapziņu, gan vienkārši izdzīvot.

Ne visiem tas izdodas. Vēža saēstais advokāts Rūtups par katru cenu vēlas nodzīvot vēl dažas nedēļas, lai realizētu savu ilgi loloto plānu. Sākumā kristu viens, tad vēl daži, kas krītot parautu līdzi vēl neskaitāmus citus, un tad jau arī visa Latvijas Republika nespētu palikt tāda, kāda tā bija pašlaik. Nekad vairs.

Taču tas nav lemts – algotajam slepkavam Ziemam ir dots skaidrs uzdevums, un tas tiek izpildīts. Bet vai tāpēc lielais plāns paliks neīstenots? Vai tumšie noslēpumi nenāks dienas gaismā?

Vai pie bijušā kompartijas sekretāra, tagadējā neatkarīgās Latvijas politiķa Emberga viņa miroņi turpinās nākt tikai nakts murgos – un vai oficiālās apsūdzības izrādīsies tikai mazākā no viņa problēmām?

Tas atkarīgs arī no specdienestu vervētāju valgos nonākušās žurnālistes Alksnes, pabailīgā un vienlaikus principiālā prokurora Dundura, darbabiedru izsmietā Drošības policijas izmeklētāja Voronovska.

Bet kāds būs šis iznākums? Kur īsti pašlaik atrodas čekas maisi? Kas notiek ar advokāta Rūtupa lielo plānu – to, kuram vajadzētu sagraut pašreizējo valsts iekārtu? Un kāda loma tajā visā ir Embergam, viņa jaunības nepatīkamākajām lappusēm un viņa Maskavas kuratoram?

To visu atklāj Indriķa Latvieša pirmais romāns „Bailes”, kas jau nopērkams visās labākajās Latvijas grāmatnīcās. Labākajās – tas nozīmē, to, ka, piemēram, „Valtera un Rapas” grāmatnīcās šīs grāmatas tirdzniecība ir aizliegta. Kāpēc? Tas jums kļūs skaidrs jau no pirmajām jaunā politiskā trillera lappusēm.

Komentāri [15]

čarters 22.06.2017 11:13
Šī bilde ar al un aš izsaka visu, kā tika sarunāts visu sazagt yz tautas rēķina
Shiks 21.06.2017 17:37
Un kà jus domajiet, kas tik bezBailigas gràmatas finanse?
Inokentijs 20.06.2017 21:14
cena tiešām demokratiska, lasu un aizrauj, bet neliekas, ka tas viss varētu būt tā arī noticis - vairāk uz daiļļiteratūru velk vai fantastiku
eu tauta 20.06.2017 15:13
Neko nesaprotu, tad kas ir autors - nezināms indriķis, lapsa vai liepnieks????
Pele 20.06.2017 10:19
Lembis aizliedz Valterapam tirgot grāmatas?
mirdza 19.06.2017 19:14
Ja kādā grāmatnīcā aizliegts pārdot šo romānu, tad jau hūte ir pasteidzies.
Dzidra-Austra Livcane 19.06.2017 18:17
Veči seuuvdi biuss
Salamans 19.06.2017 18:15
Krūmiņjūlis jau gan laikam nav grāmatā iekļuvis : )
Ēriks Kanders 19.06.2017 18:13
'...latvietis latvietim suns..."

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV