Rešetins & Co. Latviešu slavenības aicina piedalīties pašvaldību vēlēšanās

Eirobarometra pēcvēlēšanu aptaujas vairāku gadu garumā liecina, ka jaunieši pārstāv procentuāli vismazāko vēlētāju grupu.

Rešetins & Co. Latviešu slavenības aicina piedalīties pašvaldību vēlēšanās
Komentāri[2] 31.05.2017 21:53

Eirobarometra pēcvēlēšanu aptaujas vairāku gadu garumā liecina, ka jaunieši pārstāv procentuāli vismazāko vēlētāju grupu. Tajā pašā laikā, ir skaidrs, ka tā ir sabiedrības daļa, kas ietver Latvijas nākotnes pamatus un darbības centru, raugoties no nacionālās un personiskās pārliecības, ekonomiskās un sociālās stabilitātes, militārās un sociālās drošības perspektīvas.

Lai aicinātu jauniešus piedalīties pašvaldību vēlēšanās š.g. 3.jūnijā tapis video aicinājums, kurā piedalās aktieris Intars Rešetins, radio dīdžejs Toms Grēviņš un hokejists Kaspars Daugaviņš.

Izveidotā video mērķis ir motivēt un iedrošināt jauniešus balsot pašvaldību vēlēšanās, atgādinot, ka ikviens no viņiem personiski ir aicināts uzņemties atbildību par Latvijas nākotnes attīstības gaitu, tostarp uzsvērt, ka katra balss ietekmē Latvijas nākotnes virzību.

Kā zināms, vairāku aptauju datu analīze norāda uz konkrētiem šķēršļiem, kas pazemina motivāciju piedalīties vēlēšanās, izteikt savu viedokli un balsot. Piemēram, intereses trūkums, informācijas nepietiekamība, neuzticība, nepatika pret politiku, bailes izdarīt nepareizo izvēli. Savukārt, motivācija doties balsot, kā norāda paši jaunieši sociālajās aptaujās, ietver šādu komponentus: politiķu paveiktie darbi, ticība balsošanas ietekmei uz valsts nākotni, iespēja paust viedokli, regulāra sabiedrības izglītošana, reklāmas, līdzcilvēku aktivitāte un interese, kā arī apziņa, ka to dara arī citi. Turklāt, procentuāli visnozīmīgākās jauniešiem šķiet Saeimas vēlēšanas, bet pašvaldību vēlēšanas netiek uzskatītas par nozīmīgu Latvijas nākotnes attīstības mehānismu.

Video režisors ir Viesturs Gross, montāža Velta Skolmeistere, savukārt satura autore ir Gunta Ziemele un video producēja sabiedrisko attiecību aģentūra “Divi Gani”.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [2] ››
Inta 27.06.2017 13:06
http://garavasara.com/articles/musu-apzina-ietekme-realitati

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
Piedalies mūsu Facebook lapā piedāvātajā konkursā: