Xanax recepšu izrakstīšana par samaksu. Ārsta amatu zaudējis dakteris Šveklis

Recepšu "serviss" par samaksu. Raidījuma Aizliegtais paņēmiens atmaskotais Ārsts Juris Šveklis atlaists no darba 1.slimnīcā, kā arī Veselības centrā 4.

Xanax recepšu izrakstīšana par samaksu. Ārsta amatu zaudējis dakteris Šveklis
Komentāri[1] Bilžu galerija[4] 30.12.2016 08:27
Veselības inspekcija (VI) piemērojusi naudas sodu bērnu ķirurgam Jurim Šveklim, kurš līdzās saviem ārsta pienākumiem bija pieķerts par samaksu izrakstām psihotropo vielu receptes. Turklāt ārsts atlaists no divām darba vietām.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja inspekcijā, pret Švekli tika ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība un viņam atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam piemērots naudas sods. Soda apmērs var būt no 35 līdz 350 eiro. Sodu Šveklis vēl varot apstrīdēt līdz 12.janvārim.


Veselības inspekcijas pārbaudes rezultāti un lietas materiāli tiks nosūtīti Valsts policijai.

Kā informēja vienas no Švekļa darba vietām - Rīgas 1.slimnīcas - pārstāve Iveta Medne, saskaņā ar Dienesta pārbaudes komisijas sniegto atzinumu slimnīcas valde konstatēja, ka Šveklis nav ievērojis Ministru kabineta noteikumos noteikto kārtību, tādējādi pārkāpjot darba līgumā noteikto pienākumu - sekot medicīnas dokumentācijas kvalitatīvai noformēšanai.

Ievērojot konstatētos faktus un ar lietu saistītos apstākļus, slimnīcas valde pieņēmusi lēmumu ar Švekli lauzt darba līgumu.

Sadarbību ar Švekli pārtraucis arī "Veselības centrs 4", informēja ārstniecības iestādē.

Kā vēstīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”, bērnu ķirurgs Šveklis, kurš strādā gan Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, gan pieņem "Veselības centrā 4" un arī Rīgas 1.slimnīcā, līdzās saviem ārsta pienākumiem par nelielu samaksu izrakstījis arī psihotropo vielu receptes, par ko draud kriminālatbildība.

Žurnālistu īstenotajā eksperimentā ārsts Šveklis kādam nepazīstamam cilvēkam, nemaz neiztaujājot, kas viņam kaiš, izrakstījis psihotropās vielas "Xanax" recepti, pieņemot par to 15 eiro. "Xanax" ir psihotropā viela, kas domāta stresa noņemšanai, un tās aprite tiek stingri regulēta, jo zāles izraisa atkarību. "Xanax" recepte ir rozā, nevis zilā krāsā, kas arī norāda uz stingro kārtību.

Par šāda veida darbību ir paredzēta kriminālatbildība un kā maksimālais sods noteikta brīvības atņemšana uz trim gadiem. Pats ārsts, sazvanīts pēc eksperimenta, meloja, ka jebkad būtu tā darījis. Jurim Šveklim piespriests arī naudassods.

Juris Šveklis galerijā nākamajā lapā

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [1] ››
Nauda 02.01.2017 21:16
pats izpelnījās tādu risku...

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV