Uzzini vai tev piemīt atkarība no iepirkšanās!

Lūk, pazīmes, kas liecina par nopietnu iepirkšanās atkarību.

Uzzini vai tev piemīt atkarība no iepirkšanās!
Komentāri 16.11.2016 10:48

Pazīmes, kas liecina par nopietnu iepirkšanās atkarību

Katram no mums kādreiz ir gadījies veikt kādu spontānu pirkumu un pēc tam saprast, ka tas nemaz nav bijis vajadzīgs, taču reizēm šī nepārvaramā vēlme iegādāties nevajadzīgas lietas var liecināt par nopietnu iepirkšanās atkarību - šopoholismu. Daudzi to neuztver nopietni, jo netic, ka patiešām pastāv tāda lieta kā nepārvarama vēlme iepirkties, taču tā notiek. Tā ir tikpat nopietna psiholoģiska slimība kā azartspēļu atkarība, jo nereti tiek ņemti pat krediti, lai tikai varētu turpināt apmierināt savu nevaldāmo vēlmi iepirkties. Šāda atkarība nav savienojama ar finansiālās labklājības nodrošināšanas principiem. Ja pamanāt kādu no sekojošajām pazīmēm, tas var liecināt par iepirkšanās atkarību.

Pirmā pazīme ir nevajadzīgu lietu iegāde. Ja regulāri tiek pirktas lietas, kas tā īsti nemaz nav nepieciešamas, tas liecina par nopietnām problēmām. Normāli ir noskaidrot, kas ir nepieciešams, un tad to iegādāties, nevis kaut ko nopirkt un tikai pēc tam domāt, kā tas tiks lietots. Arī nevajadzīgu preču iegāde izpārdošanās liecina par problēmām. Patiesībā nocenotu, nevajadzīgu preču pirkšana ir aktuāla diezgan daudziem. Tas, ka precei ir piemērota liela atlaide, nenozīmē, ka tā ir kļuvusi nepieciešama. Nevajadzīgu preču iegāde jebkādos apstākļos liecina par psiholoģisku atkarību.

Tie, kuri ir atkarīgi no iepirkšanās parasti slēpj savus pirkumus. Normālā situācijā nopirktās lietas tiek izmantotas paredzētajiem mērķiem, bet tā kā iepirkšanās atkarības upuri pērk visu, kas gadās ceļā,precēm bieži vien nemaz nav īsta pielietojama. Tās tiek slēptas no pārējiem ģimenes locekļiem, jo tie, kuri necieš no šīs atkarības, bieži pārmet lieko tērēšanos. Šī atkarība bieži vien noved gan pašus atkarīgos, gan viņu tuviniekus līdz bankrotam, tāpēc tieši tuvinieki parasti izturas visneiecietīgāk.

Vēl viena izteikta pazīme ir preču iegāde vairumā. Iepirkšanās atkarības upuri nespēj iegādāties tikai tādu preču apjomu, kāds patiešām ir nepieciešams. Viņi pērk visu vairumā pat tad, ja mājās nav brīvas vietas, kur tās novietot, un ir skaidri zināms, ka preces netiks izlietotas līdz realizācijas termiņa beigām. Īpaši grūti iepirkšanās upuriem ir atteiktie no precēm, kurām ir piemērotas atlaides. Tās, visticamāk, arīdzan tiks pirktas pārlieku lielos apjomos.

Tāpat kā jebkuras atkarības upuri, arī šopoholiķi jūt vainas apziņu pēc pirkumu izdarīšanas, taču tas neattur viņus atkal doties uz veikalu un iepirkties. Pēc iepirkšanās vajadzētu rasties drīzāk apmierinātības sajūtai par to, ka ir nopirkts viss nepieciešamais un ir iegūtas jaunas, noderīgas lietas. Ja izjūtas ir pretējas, visticamāk, tas liecina par iepirkšanās atkarību.

Pēdējā pazīme ir regulāra personīgā vai ģimenes budžeta pārtērēšana. Tieši tā ir visnopietnākā iepirkšanās atkarības radītā problēma. Visa nauda tiek iztērēta nevajadzīgos pirkumos, līdz ar to nav iespējams iekrāt naudu un nodrošināt finansiālo stabilitāti. Reizēm problēmas ir tik lielas, ka tiek tērēta ne vien pašu nauda, bet arī tiek ņemti kredīti.

Ja pamanāt sevī vai kādā no saviem tuviniekiem minētās pazīmes, visticamāk, tas liecina par iepirkšanās atkarību. Šajā gadījumā ir jāmeklē psihoterapeita palīdzība. Ir jāsaprot, ka finansiālo situāciju iepirkšanās atkarības gadījumā nebūs iespējams uzlabot, ne veidojot budžeta plānu, ne prasot padomu finanšu konsultantiem. Vēlme iepirkties šopoholiķiem ir tiešām nepārvarama. Lai tas nenovestu jūs vai jūsu tuviniekus līdz bankrotam, noteikti nobloķējiet visas kredītkartes un neizmantojiet arī tādus pakalpojumus kā kredītlīnija vai overdrafts. Ne vienmēr pārtērēšanās ir tikai nevainīga muļķība, kas neko ļaunu nenodara.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV