Profesionāļi iesaka: kā samazināt izdevumus, izvairoties no konkrētiem tēriņiem

Samaziniet savus izdevumus. Kā rāda mūsu dzīves pieredze, lielākajai daļai tēriņu ir tendence atkārtoties. Vērts izlasīt!

Profesionāļi iesaka: kā samazināt izdevumus, izvairoties no konkrētiem tēriņiem
Komentāri[3] 05.10.2016 15:39

Samaziniet savus izdevumus, izvairoties no šiem tēriņiem

Kad jūs pārskatāt savus ienākumus un izdevumus, cik daudz ir tādu tēriņu, kuri regulāri atkārtojas? Kā rāda pieredze, lielākajai daļai tēriņu ir tendence atkārtoties. Piemēram, mēs katru mēnesi dodamies uz veikalu pēc pārtikas. Tāpat mēs katru mēnesi maksājam par komunālajiem pakalpojumiem. Vai nebūtu lieliski, ja laiku pa laikam mēs varētu izvairīties no šiem izdevumiem? Skaidrs, ka ir izdevumi, no kuriem mēs gluži vienkārši nevaram izvairīties. Šādu izdevumu piemēri ir jau pieminētie izdevumi pārtikai un komunālajiem pakalpojumiem. Ja jums ir kredīti, piemēram, ātrie kredīti jeb onlain krediti, kā tie tiek saukti gruzīnu valodā, tad arī no kredītmaksājumiem nav iespējams izvairīties, pretējā gadījumā jūs varat sabojāt savu kredītvēsturi. Lai vai kā, tomēr ir arī tādi izdevumi, no kuriem mēs varam izvairīties, ja vien to ļoti vēlamies.

Atklāti sakot, arī no izdevumiem pārtikai, kas šķiet neapejami, mēs varam izvairīties. Neticat? Teju visiem ir pieliekamais, saldētava vai pagrabs, kurā ir lielāki vai mazāki pārtikas krājumi, ar kuriem, pielietojot radošo domāšanu, varētu iztikt vismaz nedēļu. Viena nedēļa bez izdevumiem pārtikai jau vien būtu ieguvums. Vairums cilvēku uzskata, ka arī mobilo sakaru, interneta un televīzijas rēķini ir kā akmenī iekalti, tāpēc bez ierunām atmaksā tos. Protams, rēķini ir jāatmaksā, ja nevēlamies, lai mums tiktu piemēroti soda procenti, bet mēs taču varam sazināties ar savu pakalpojumu sniedzēju un cilvēcīgi aprunāties, painteresējoties, vai nav iespējams pazemināt pakalpojuma cenu vai saņemt kādu citu, izdevīgāku pakalpojumu. Ticiet vai nē, bet itin bieži klients saņem to, ko vēlas, jo mūsdienās, kad pastāv milzīga konkurence, katrs klients ir zelta vērtē, tāpēc tiek darīts viss iespējamais un nereti arī neiespējamais, lai klients neaizietu.

Ir daudz un dažādas dzīves sfēras, kur iespējams ietaupīt naudu. Lielākā "nelaime" ir tā, ka cilvēki domā, ka ietaupījums no izdevumu samazināšanas vienā jomā ir pārāk niecīgs, tāpēc uzskata, ka nav vērts tos samazināt. Bet iedomājieties, kādi būtu ietaupījumi, ja mēs censtos samazināt savus izdevumus vairākās jomās, turklāt, regulāri un ilgstoši? Piemēram, pie friziera mēs varētu iet nevis reizi mēnesī, bet ik pēc 6 nedēļām. Tā mums sanāktu doties pie friziera nevis 12 reizes gadā, bet 8 reizes gadā, tādējādi ietaupot naudu 4 friziera apmeklējumu apmērā. Iespējams, šī summa šķiet neliela, bet iedomājieties, kāda būtu šī summa, ja mēs tā censtos samazināt savus izdevumus it visās dzīves jomās.

Kurās dzīves jomās vēl mēs varētu mēģināt samazināt savus izdevumus? Piemēru ir daudz, taču minēsim tos populārākos. Un te mums atkal ir jāatgriežas pie pārtikas, kas vienmēr ir bijusi viena no lielākajām izdevumu pozīcijām ikvienam cilvēkam. Mēģiniet retāk ēst ārpus mājas dažādās kafejnīcās un restorānos. Vēl viens veids, kā samazināt savus izdevumus pārtikai, ir saglabāt to pašu kafejnīcu un restorānu apmeklējumu biežumu, bet būt pieticīgākiem savās izvēlēs, proti, izvēlēties nevis svaigi spiestu augļu sulu, bet gan tīru ūdeni. Arī tā ir iespējams ievērojami samazināt savus tēriņus pārtikai.

Vēl viena no lielākajām izdevumu pozīcijām ir transports, neatkarīgi no tā, vai jums ir personīgais automobilis vai jūs pārvietojaties ar sabiedrisko transportu. Transports ir ikdienišķa nepieciešamība, tāpēc arī tēriņi šajā jomā ir ievērojami. Ja ikdienā pārvietojaties ar personīgo automašīnu, jūs varat ar to braukt retāk, periodiski braucot kopā ar, piemēram, kolēģiem, kas arīdzan pārvietojas ar personīgo auto. Tāpat arī jūs varat periodiski aicināt savus kolēģus braukt kopā ar jums, lai viss būtu godīgi. Piekopjot šādu stratēģiju, ieguvēji būsit gan jūs, gan jūsu kolēģi, jo, šķiet, ikviens ir ieinteresēts samazināt savus tēriņus transportam. Šādā veidā jūs ietaupīsit naudu ne vien uz degvielas rēķina, bet arī uz autoremonta rēķina, jo automašīna tiks lietota retāk. Izdevumus transportam vēl vairāk ir iespējams samazināt, pārvietojoties ar kājām, velosipēdu vai kādu citu transportlīdzekli, kuram nav nepieciešama degviela.

Vai jums šķiet, ka daudz naudas tiek tērēts tikai tādām eksistenciālām lietām kā pārtika un transports? Jūs maldāties. Kā rāda pieredze, arī izklaidēm tiek tērēts ļoti daudz naudas. Tieši izklaidēm ļoti bieži tiek ņemti ātrie kredīti jeb, kā tie tiek dēvēti Gruzijā, swrafi sesxi. Tēriņus izklaidēm, atšķirībā no izdevumiem pārtikai un transportam, var samazināt visvieglāk. Piemēram, tā vietā, lai dotos uz kinoteātri, uzaiciniet ciemos draugus un paspēlējiet kādu aizraujošu galda spēli. Mēģinot samazināt tēriņus izklaidēm, jums, protams, nav jāatsakās no tām, bet vienmēr ir jācenšas dot priekšroka lētākajai alternatīvai. Ja jūs neapmierina šāda stratēģija un jūs nekādi nespējat atteikties no dārgajām izklaidēm, vienkārši dodieties izklaidēties retāk.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [3] ››
aija 15.10.2016 21:14
ieteikt jau var, bet ne viss ir izpildams

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV