Par iebraukšanu Rīgas centrā visiem būs jāmaksā 5 EUR. Iemaksu punkti: Vanšu, Akmens, Zemitānu un Brasas tilti

2018.gada 16.septembra vakarā Latvijas ļaudis šokējusi informācija, ka Rīgā varēs iebraukt tikai par samaksu. Pie Vanšu, Akmens, Zemitānu, Brasas un citiem tiltiem būs iemaksu statīvi.

Par iebraukšanu Rīgas centrā visiem būs jāmaksā 5 EUR. Iemaksu punkti: Vanšu, Akmens, Zemitānu un Brasas tilti
Komentāri[30] Bilžu galerija[17] 17.09.2018 00:20
Rīgas pašvaldība jau gadiem nespēj  novērst sastrēgumus pilsētas centrā, taču situācija kļūs krietni nopietnāka 2020.gadā, kad sāksies starptautiskā dzelzceļa „Rail Baltica” būvēšana. Tad būs jāslēdz satiksmei svarīgas ielas. Rīgas domē stāsta, ka risinājumu meklēšanai piesaistīts slavens dāņu pilsētu projektētājs, kura ieteikumus tad ņems vērā. Tomēr TV3 raidījuma „Nekā Personīga” rīcībā ir informācija, ka domē jau ir izlemts par iebraukšanas maksu Rīgas centrā. Nodeva būs pieci eiro.  Maksāt vajadzēs visiem, kas šķērsos Vanšu vai Akmens tiltu pār Daugavu, vai Brasas, Zemitāna un citus pārvadus pār pilsētu ieskaujošo dzelzceļa loku.

Rīgas centrā ik dienu iebrauc un izbrauc simtiem tūkstošu automašīnu. No rītiem un pēcpusdienās uz tiltiem  un centra ielās veidojas sastrēgumi. Automašīnu rindas kavē sabiedrisko transportu, izplūdes gāzes maitā gaisu.


Pašvaldības centieni atslogot ielas, pārsēdinot auto braucējus autobusos un trolejbusos, līdz šim ir cietuši neveiksmi. Sabiedriskais transports nav bijis tik ērts, lai pilsētnieki izkāptu no personīgajām automašīnām.


2020.gadā  Rīgas centrā sāksies „Rail Baltica” būvniecība. Paredzēts norakt sliežu uzbērumu, pārbūvēt centrālo dzelzceļa staciju. Celtniecība ilgs divus, trīs gadus un pamatīgi apgrūtinās satiksmi.

Domei steigšus jārīkojas, lai pilsēta būtu izbraucama. Problēmas risināšanai piesaistīts slavens skandināvu pilsētu projektētājs Jans Gēls ar komandu. Viņa uzdevums ir izpētīt pilsētu un sagatavot risinājumus, kā Rīgas centru atslogot no transporta un padarīt ērtāku cilvēkiem.

Rīgas mērs Nils Ušakovs norāda, ka parasti ir četras vai piecas metodes, lai to varētu mainīt. Samazināt sastrēgumus, samazinot mašīnu skaitu. To var izdarīt ar ceļa zīmēm, vai arī samazinot automašīnām atvēlēto joslu skaitu, kā arī paaugstinot maksu par autostāvvietām un visbeidzot arī ieviešot iebraukšanas maksu.

Tomēr „Nekā personīga” rīcībā ir informācija, ka pilsētas vadība jau ir izlēmusi, ka par iebraukšanu Rīgas centrā būs jāmaksā. Darba grupās un ierēdņu lokā spriež, ka nodeva, kas atturētu autovadītājus no tuvošanās Rīgas centram, ir pieci eiro.

Pagaidām plāns tiek turēts slepenībā, jo pilsētā valdošā partija „Saskaņa” baidās, ka lēmums par maksas ieviešanu sakaitinās vēlētājus. Tomēr laika līdz Eiropas dzelzceļa „Rail Baltica” būvniecībai vairs nav daudz, tāpēc priekšdarbi jau notiek.

Rīgas domes Satiksmes departaments ir izsludinājis konkursu par satiksmes uzraudzības punktu ierīkošanu 16 vietās. Konkursa nolikumam pievienotajā plānā redzams, ka ierobežota teritorija no Daugavas līdz dzelzceļa lokam ap Rīgas centru. Teritorijā iekļauts  gandrīz viss Vēsturiskais centrs, Andrejosta, Skanstes ielas rajons,  Brasa un Grīziņkalns.

2013.gada saistošajos noteikumos jau ir noteiktas iespējamās transporta iebraukšanas īpašā režīma zonas. Šajos dokumentos jau bija rakstīts, ka ir iespējams ieviest maksas iebraukšanu pilsētā. Par to sarunas jau norisinās kopš 2006.gada.

Lai gan domes vadība un vadošie ierēdņi slēpj savu nodomu, par to liecina plāni būvēt satiksmes uzraudzības punktus ielās, pa kurām var nokļūt centrā.

Uzraudzības punktus būvēs pie katra no tiltiem vai dzelzceļa pārvadiem, par kuriem ir iespējams nokļūt Rīgā.  Uz statīviem varēs uzstādīt arī automašīnu reģistrācijas sistēmu, lai var iekasēt maksu par iebraukšanu centrā, līdzīgi kā tas ir pie iebraukšanas Jūrmalā.


Par to, ka lēmums ieviest maksu jau ir pieņemts, liecina arī tas, ka advokātu birojam „Šķiņķis Pētersons” ir pasūtīts izstrādāt saistošos noteikumus, kas regulēs maksas iekasēšanas kārtību.

LATVIJAS FOTORADARU KARTE ŠEIT

Maksas ieviešanas dokumentiem ir jābūt precīzi sagatavotiem, lai tos nevarētu izbrāķēt Vides un reģionālās attīstības ministrija.  Šobrīd projektā ir daudz trūkumu. Lai gan iecere paredz maksu ieviest vēsturiskajā centrā,  pēc plāna redzams, ka ārpusē paliek Spīķeru kvartāli. Turpretim Andrejosta, kur maksu iecerēts piemērot, nav vēsturiskajā centrā. Iecerēts, ka kravas automašīnām uz  ostu būs liegts braukt pa Krasta ielu. Tas radīs sastrēgumus visapkārt vēsturiskajam centram, kur ar saviem auto jau būs sapulcējušies gan rīdzinieki, kas gribēs nokļūt no Bolderājas Mangaļos, gan ļaudis no Pierīgas, kas centīsies nokļūt tuvāk saviem ceļamērķiem pilsētas centrā. Pēc kartes var noprast, ka nobraucot no prāmja  pasažieru ostā,  auto nonāks maksas zonā.


FOTOGALERIJA ILUSTRATĪVA - UŠAKOVA PRIVĀTĀS DZĪVES MIRKĻI

Video var noskatīties šeit

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [30]

Mārīte Redņova 02.10.2018 22:36
Nu nav sajucis! Viņš ir savā vietā - meklē jebkādu veidu, lai tikai būtu nauda,nauda,nauda! Tas nekas, ka tas ir lai neteiktu vairāk - stulbi!
Vida Dubovska-dz. Šiaučiūnaite 28.09.2018 23:55
kādas muļķibas,neviens tilts nav privātizēts un kas to izdomāja tas ir Latvijas parazīts.Ar kādam tiesībam viņi var prasit maksāt, lai naudu iebāzt savā kabata, parazitbandīti .
Agnese 25.09.2018 13:07
Kā tad tiem ,kas katru dienu brauc no darba pār tiltiem
Anita 24.09.2018 10:35
Novēlam, lai Saskaņa zaudē vēlēšanās! KUČINSKIM UN VĒJONIM LAIKS PIEŅEMT LĒMUMU UN ATSTĀDINĀT UŠAKOVU NO AMATA PAR VISĀM NELIKUMĪBĀM
Gunita >> Anita 25.09.2018 17:15
Es uzskatu, ka gan Kučinskis, gan Vējonis tanī visā ir iesaistīts un zem tā ir lietas, kas ir daudzreiz dziļāk. Piemēram, Jēkabpilī ir ieprojektēts būvēt jaunu tiltu, kas paredzēts smagajām mašīnām, kara tehnikai un ir apstiprinājis Aizsadzības ministrs. Kādam jābūt debī...., lai šo tiltu būvētu 50m attālumā no Bebru mikrorajona, kur Bebru mikrorajons jau ir pakļauts zem tilta, pagalmu iebraucamie ceļi pārvērsti par 3 šosejām, kur šosejas iet cauri visam mikrorajonam. Kučinskim nošpļauties, ka caur māju pagalmiem ies baļķvedēji, fūres, kā arī šie transportlīdzekļi mājas pagalmos varēs novietot šīs mašīnas. Ar tilta būvniecību ir apdraudēts Bebru mikrorajons un Neretas mikrorajons un tas ir po..., kad mums ir bērni un mēs gribam dzīvot, ka caur mūsu mājām varēs iet kara tehnika. Ka tik šo projektu neatbalsta ASV, kur mēs viņiem klanamies. Kam tādu tiltu, kam iznīcināt tautu. Tāpēc, ka vada bez smadzenēm deputāti valsti, kurus uzspērk ārzemnieki un diktē savus noteikumus.Dzirdēju arī runas par poligonu. Kā var pārdoties un iznīcināt pilsētu un tautu. Māju iekšpagalmos mums ir uzstādītas ceļa zīmes Galvenais ceļs, Dodiet ceļu, pieturvieta P, Gājēju pārēja. Nebrīnaties, tas ir daudzdzīvokļu mājas mikrorajonā. Likumi Jēkabpilī netiek ievēroti un arī augša uz to nereaģē. Lūk, kur ir vēl viena patiesība un Kučinskis ir tas arī...., kas to tiltu un to absurdu atbalsta un vēl ir bijušais Jēkabpils mērs Salcēvičs, kas pārdos savu aiz naudas.
Nauris Buža 24.09.2018 01:29
maksas ka tad par ko lai maksa ja nav tas naudas nu stulbeni
Evita Žukovska 24.09.2018 01:28
Sacerejās jau Ušakoviņš , nifiga neko nemaksāšu slaucēji
Vera mickeviča 22.09.2018 01:02
idiotu bars
viktors malahovskis 22.09.2018 01:02
GODS KALPOT RĪGAI!
Valdis Kurmis 20.09.2018 22:45
Pretīgas pirmsvēlēšanu baumas !

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss