Jānis Strapcāns atgriežas televīzijā. Ar pārsteidzošiem stāstiem par latviešiem pasaulē un pasauli Latvijā

Mūziķis, kordiriģents un viens no fonda “Viegli” dalībniekiem - Jānis Strapcāns - atgriežas televīzijā, lai kopā ar skatītāju izzinātu, kā latvieši iedzīvojušies dažādās pasaules malās un ar ko nodarbojas cittautieši, kuri pārcēlušies uz dzīvi Latvijā.

Jānis Strapcāns atgriežas televīzijā. Ar pārsteidzošiem stāstiem par latviešiem pasaulē un pasauli Latvijā
Komentāri 03.04.2018 21:45

Mūziķis, kordiriģents un viens no fonda “Viegli” dalībniekiem - Jānis Strapcāns - atgriežas televīzijā, lai kopā ar skatītāju izzinātu, kā latvieši iedzīvojušies dažādās pasaules malās un ar ko nodarbojas cittautieši, kuri pārcēlušies uz dzīvi Latvijā. Jaunais TV projekts “Latvietis. Paralēlās pasaules” jau no nākamās nedēļas būs skatāms LTV1. Astoņos pusstundu garos raidījumos Jānis apceļos Latviju un pasauli, paviesosies pie latviešiem Somijā, Igaunijā, Japānā, Lielbritānijā, ASV, Norvēģijā, Apvienotajos Arābu Emirātos un Kubā, kā arī pie šo zemju pārstāvjiem Latvijā.

Projekta “Latvietis. Paralēlās pasaules” mērķis ir veicināt izpratni par mūsu valsts sociālajiem procesiem pasaules kontekstā, mudinot cilvēkus aizdomāties par to, ka mainoties pasaulei, mainās arī Latvija, bet mūsu mīlestība pret to paliek un vairojas.

Latvijas iedzīvotājus mulsina tautiešu aizbraukšana no mūsu valsts un cittautiešu iebraukšana tajā. Projekta veidotāji vēlas noskaidrot, vai šīm bažām ir pamats un vai esošā divvirziena apmaiņas situācija var nest kādu labumu mūsu sabiedrības attīstībai, kā arī rosināt līdzpilsoņus aizdomāties par to, ka mūsu zemes vārds godam izskan pasaulē ne tikai, pateicoties talantīgo, darbīgo un veiksmīgo latviešu panākumiem ārvalstīs, bet arī pateicoties uzņēmīgu ārzemnieku veiksmīgai darbībai Latvijā.

Jānis Strapcāns var tikt uzskatīts par dzīvu projekta idejas iemiesojumu. Dzimis Tērvetē, mācījies Rīgā, tagad, sirdsbalss aicināts, apmeties uz dzīvi Igaunijā. Bet saites ar Latviju nesarauj, gluži pretēji, stiprina tās, vadot kori un organizējot pasākumus Latvijā. “Runājot līdzībās, mēs katrs dzīvojam savā burbulī. Priekšstatu, uztveres, attieksmju burbulī. Pasaulē, kur cilvēka uzmanība un iedziļināšanās fokuss nomainās līdz ar nākamajām jaunajām ziņām medijos un sociālajos tīklos, ir ļoti viegli iestrēgt ziņu virsrakstu līmenī. Tādēļ šī projekta ietvaros vēlējos iepazīt personiskāk un daudz tuvāk savus tautiešus, kuri izceļojuši no Latvijas. Dokumentēt viņu ikdienu ārzemēs un pretnostatīt cittautiešu ikdienu Latvijā.

Raidījums nebūt nav domāts, kā svaru kausi, kuros tiktu izsvērts, kas un kur ir labāk vai sliktāk. Drīzāk caur šiem personiskajiem stāstiem atklājam, cik ļoti šīs paralēlās pasaules ir savstarpēji mijiedarbīgas un līdzīgas. Ka mūsdienu migrācijas procesi ir gan likumsakarīgi, gan absolūti iracionāli. Mana personīgā cerība būtu, ka skatītājiem, iepazīstoties ar šiem fantastiskajiem latviešiem ārzemēs un patiesi apbrīnojamiem cittautiešiem Latvijā, tās priekšstatu, stereotipu, aizdomu vai baiļu burbuļu sienas kļūtu vismaz caurspīdīgākas vai pat izzustu pavisam. Iedziļināšanās, pieņemšana, atturēšanās no paviršiem spriedumiem un nosodījuma varētu būt tās durvis, kas savieno mūsu paralēlās pasaules.”

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss