Kanādiešiem šoks, Krievijai zelts

Svētdien Kanādas pilsētā Kvebekā 2008. gada pasaules hokeja čempionāta finālā Krievija ar rezultātu 5:4 pagarinājumā pārspēja Kanādu, kļūstot par 2008.gada pasaules čempioniem.

Komentāri[56] 18.05.2008 22:49

Mača otrajā minūtē Krieviju vadībā izvirzīja Aleksandrs Sjomins. Rezultātu Kanāda izlīdzināja spēles ceturtajā minūtē, kad labs tālmetiens padevās Brentam Bārnsam. Vadībā Kanāda izvirzījās desmitajā minūtē, kad precīzi meta Kriss Kunics, bet 15.minūtē Bērnss, kad Kanāda bija divu cilvēku vairākumā, guva savus otros vārtus spēlē.

Otrās trešdaļas sākumā - tās otrajā minūtē - otros vārtus vairākumā guva arī Sjomins, tādējādi samazinot rezultāta starpību līdz 2:3. Vēlreiz divu vārtu pārsvaru Kanādai otrās trešdaļas desmitajā minūtē panāca Denijs Hītlijs.

Trešajā trešdaļā - devītajā minūtē - rezultāta starpību līdz 3:4 samazināja Aleksejs Tereščenko, bet neizšķirtu nedaudz vairāk kā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām panāca Iļja Kovaļčuks.

Mača pagarinājuma trešajā minūtē uzvaras vārtus Krievijai guva Kovaļčuks, kļūstot par mača galveno varoni.

Pusfinālā Kanāda ar 5:4 pieveica Zviedriju, bet Krievija ar 4:0 sagrāva Somiju.

Savukārt trešo vietu svētdien izcīnīja somi, kas ar 4:0 pārliecinoši uzvarēja Zviedriju.

Latvijas valstsvienība čempionātā ieņēma 11.vietu.

Kanāda šogad varēja kļūt par pirmo valsti kopš 1986.gada, kura pasaules čempionātā izcīna uzvaru savās mājās. Pirms 22 gadiem to izdevās paveikt PSRS hokejistiem. Kanādas uzvaru sērija ilga jau 17 spēles, turklāt Kanāda bija vienīgā komanda šajā čempionātā, kas visas uzvaras bija izcīnījusi mača pamatlaikā.