Nila Īles un grupas 'Kanisaifa' jaunā albuma koncerts Kalnciema kvartālā 24. maijā

24. maijā Kalnciema kvartālā Nila Īles radītā grupa „Kanisaifa” atskaņos savu pirmo ierakstu albumu “Atdzīvinot vēju”.

Nila Īles un grupas 'Kanisaifa' jaunā albuma koncerts Kalnciema kvartālā 24. maijā
Komentāri 22.05.2018 22:03

24. maijā Kalnciema kvartālā Nila Īles radītā grupa „Kanisaifa” atskaņos savu pirmo ierakstu albumu “Atdzīvinot vēju”. Savukārt koncertu iesildīs mazākumtautību dziesmu ansambļi „Nadeja” un „Berendejka”. Ieeja pasākumā no plkst. 18.00.

Kā stāsta grupas „Kanisaifa” dalībnieki, šis albums ir laipns aicinājums klausītājam atgriezties pie dabas, apzināties savas saknes, tādējādi arī atgriežoties pie sevis. “Atdzīvinot vēju”irmuzikāls ceļojums pa visiem kontinentiem, pieskaroties Āfrikas, Austrālijas, Amerikas, Āzijas un Eiropas tautu muzikālās kultūras mantojumam, neaizmirstot un īpaši atzīmējot latviešu tautas mūzikas elementus, kas savīsies vēl nebijušā oriģinālmūzikas performancē.

Kopā ar grupas radošo tēvu Nilu Īli muzicē Agnese Uzule (vokāls, pūšamie instrumenti, perkusijas), Maija Sējāne Īle (vokāls, vargāns, perkusijas), Jānis Tumpelis (ģitāra), Roberts Brants (basģitāra), Alvis Zembergs (didžeridū, perkusijas), Fabiass Nils Īle (metalofons, perkusijas), Edgars Jansons (perkusijas), Einārs Latiševs (perkusijas). Koncerta ievadā uzstāsies studenti no Nila Īles studijas, kuri aizraus apmeklētājus ar bungu ritmiem un improvizācijām.

Nils Īle ieskandina teju visas pasaules mūzikas valodas – Āfrikas, Senegālas, Indijas, Krievijas, Gvinejas un citas. Mākslinieks ar perkusiju spēles tehniku nodarbojas kopš 1990. gada. Šajā laikā viņš daudz ceļojis Āfrikā, Indijā, Eiropā un Krievijā, kur papildināja savas zināšanas un izpratni par ritmu. 1997. gadā Nils Īle izveidoja pirmo perkusiju spēles studiju Latvijā, kurā perkusijas un ritmu apgūst gan mūziķi, gan citi interesenti. Grupa „Kanisaifa” ir izaugusi Nila Īles mūzikas studiju vidē un transformējusies no grupas „Afroambient” – pirmās etnoperkusiju grupas Latvijā.

Koncerta ievadā dzirdēsim baltkrievu dziesmu ansambli „Nadeja” ar skanīgākajām baltkrievu tautas dziesmām, kā arī ģimenes folkloras kopu „Berendejka”, kuras nosaukums nozīmē rotaļas un izklaides – tās varēs baudīt arī koncerta laikā. Bērni aicināti darināt krievu tradicionālās audumu lelles un degustēt pīrāgus.

Šogad Kalnciema kvartālā ceturtdienu brīvdabas koncertsezonu papildinās īpašs muzikāls jaunums – vasaras mazākumtautību festivāls "Pasaules mūzikas ievadvakari" – katru nedēļu dažādu tautu kolektīvi papildinās Kalnciema kvartāla ceturtdienu koncertus. No 17. maija līdz 31. augustam paredzēta 30 kolektīvu uzstāšanās, kas ļaus iepazīt dažādas Latvijā dzīvojošās tautības un viņu kultūru.

Ieeja bez maksas.

Koncertu rīko Kalnciema kvartāls ar Lielvārdes alus un Domenikss atbalstu.

Mazākumtautību festivāla projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas "Pasaules mūzikas ievadvakari" ietvaros.

Sekojiet aktuālajai informācijai:

www.facebook.com/kalnciemaiela

www.instagram.com/kalnciemaiela

www.twitter.com/kalnciemaiela

www.kalnciemaiela.lv

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV