Latvijas simtgades filmas Latvijas Televīzijā. Tostarp 'Vectēvs, kas bīstamāks par datoru'

Atzīti klasiķi un talantīgi debitanti šobrīd izbauda filmu uzņemšanas radošo lidojumu un aicina uz pirmizrādēm.

Latvijas simtgades filmas Latvijas Televīzijā. Tostarp 'Vectēvs, kas bīstamāks par datoru'
Komentāri 17.02.2018 03:16

Atzīti klasiķi un talantīgi debitanti šobrīd izbauda filmu uzņemšanas radošo lidojumu un aicina uz pirmizrādēm. Valsts simtgadei veidotās filmas sola Latvijas kino atdzimšanu un skatītāju rekordus. Latvijas Televīzija piedāvā raidījumu ciklu “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, kas tapis Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Kā top šie darbi, kas Latvijas kinovēsturē paliks iezīmēti ar simtgades zīmi? “Raidījumu cikla uzdevums ir pētīt un dokumentēt šo  unikālo laiku, kad ir tapuši un vēl top tik daudzi kino stāsti,” par ideju stāsta Latvijas Televīzijas Programmu daļas direktore Jana Semjonova. Katrai no šīm filmām ir savs neatkārtojamais tapšanas stāsts, sava leģenda, kas virza filmēšanas gaitu. “Redzēt un sajust katra kino stāsta aizkulises ir fantastiska iespēja rast padziļinātu priekšstatu par filmām, kas būs mūsu laikmeta liecība nākamajām paaudzēm,” uzsver Semjonova.

Raidījumu ciklu uzsāks stāsts par pirmo simtgades programmas filmu “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Par to, kā klasiķis Varis Brasla atgriezās uzņemšanas laukumā pēc vairāku gadu pārtraukuma, par to, kāds bija filmas veidošanas laiks un kādi bija scenārista Alvja Lapiņa personiskie motīvi sirsnīgajā stāstā par laimīgu vasaru un ģimenes mīlestību.

“Latvijas Televīzija kā simtgades televīzija ir klātesoša visos svarīgākajos gada notikumos un patiesi vērienīgā, daudzveidīgā simtgades kino programma ir viena no šī gada būtiskākajām aktualitātēm. Latvijas Televīzijas skatītājiem būs pieejamas arī visas simtgades filmas,“ norāda Semjonova. Pirmā simtgades filma – “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” – jau 18. februārī, plkst. 21.35 LTV1

Raidījumu ciklā kopumā paredzēti 16 stāsti – katrai simtgades filmai savs. Astoņus no tiem būs iespējams vērot ceturtdienu vakaros, no 15. februāra, plkst. 19.30 LTV1. Pārējie astoņi tiks demonstrēti rudens sezonā. Raidījumu veido: režisores Agita Cāne-Ķīle, Zane Gargažina un Linda Veinberga, redaktores Daira Āboliņa un Andra Ceriņa un producenti Ieva Rozentāle un Artis Dobrovoļskis. Raidījuma līdzfinansētāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kultūras ministrija.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV