Jauno režisoru drosmīgās īsfilmas Latvijas Televīzijā

No 10. janvāra, trešdienu vakaros, plkst. 22.30 LTV1 ēterā būs skatāmi oriģināli, pārsteidzoši un arī asprātīgi pieteikumi Latvijas kino vidē – latviešu jauno kinorežisoru īsfilmas.

Jauno režisoru drosmīgās īsfilmas Latvijas Televīzijā
Komentāri 10.01.2018 10:15

No 10. janvāra, trešdienu vakaros, plkst. 22.30 LTV1 ēterā būs skatāmi oriģināli, pārsteidzoši un arī asprātīgi pieteikumi Latvijas kino vidē – latviešu jauno kinorežisoru īsfilmas.

Programmu 10. janvārī atklās režisores Lienes Lindes drosmīgais un asprātīgais darbs “Septiņas neveiklas seksa reizes. Pirmā daļa”, kas pērn ieguva Lielo Kristapu kategorijā “Labākā studentu filma”. Tā 2017. gadā iekļauta arī Karlovi Varistarptautiskā kinofestivāla programmā. “Programmā iekļautās filmas atsvaidzina un papildina Latvijas kino kopainu ar ironiju, stāsta oriģinalitāti un neierastu aktierspēli,” norāda LTV Filmu iepirkšanas nodaļas pārstāve Zane Valeniece. Jauno režisoru īsfilmās piedalās virkne atpazīstamu pašmāju aktieru – Baiba Broka, Regnārs Vaivars, Gatis Gāga, Dārta Daneviča, Kaspars Dumburs, Agnese Cīrule un daudzi citi. “Šīs filmas rāda, kāds ir Latvijas autorkino attīstības potenciāls. Latviešu jauno režisoru skatījums uz kino kopumā ir būtisks un nepieciešams, un tam noteikti jādod iespēja uzrunāt arī plašāku auditoriju ārpus kino festivāliem un filmu skatēm,” uzskata Z. Valeniece.

17. janvārī programmu turpinās režisora Kārļa Lesiņa spraiga sižeta drāma “Konvertīti”, kas Lielo Kristapu kā labākā studentu filma ieguva 2016. gadā, bet līdz 14. aprīlim skatītājiem LTV1 ēterā būs iespēja vērot arī Daces Pūces drāmu “Tango”,  Rinalda Zelta spraiga sižeta filmu “Silts klusums”, Ditas Celmiņas režisēto mūziklu “Mažora dienas, minora naktis”, Montas Gāganes filmu “Meldra” un Gata Ungura absurda komēdiju “Ludis”. Tāpat televīzijas pirmizrādes piedzīvos Dāvja Dreimaņa komēdija “Baroni”, Kristiana Riekstiņa spraiga sižeta filma “Apakšstraume”, vēl viens Lienes Lindes darbs – drāma “Zeme ir visvientuļākā planēta”, Elīnas Veiras absurda drāma pēc Albēra Kamī romāna “Mēris” motīviem – “Telpa bez ūdens jeb pelēkie fraktāļi”, kā arī Elzas Feldmanes komēdija “Bočka” un Ivo Skanstiņa spraiga sižeta melnā komēdija “Medību diena”.

Visas filmas septiņas dienas to pirmizrādes būs iespējams noskatīties arī Latvijas sabiedrisko mediju satura platformā replay.lv.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss