Ģitāristu dueta Bague Duo un īpašās viešņas Aijas Vītoliņas koncerts Mūzikas namā Daile

Viens no Latvijas labākajiem ģitāristiem Aivars Hermanis par sevi ir atgādinājis ar jaunu, Upe tuviem un tāliem izdotu, albumu, talkā ņemdams jaunākas paaudzes mūziķi Ēriku Upenieku.

Ģitāristu dueta Bague Duo un īpašās viešņas Aijas Vītoliņas koncerts Mūzikas namā Daile
Komentāri 29.10.2017 11:48

Viens no Latvijas labākajiem ģitāristiem Aivars Hermanis par sevi ir atgādinājis ar jaunu, Upe tuviem un tāliem izdotu, albumu, talkā ņemdams jaunākas paaudzes mūziķi Ēriku Upenieku. Ģitāristu dueta Bague Duo diskā skan Hermaņa un Upenieka oriģinālmūzika – desmit instrumentāli skaņdarbi pašradītos aranžējumos. Pirmo reizi albums plašākai publikai tiks atskaņots 1.novembrī plkst. 19.00 mūzikas namā Daile, kur muzicēs ne tikai Bague Duo, bet arī koncerta īpašā viešņa – dziedātāja Aija Vītoliņa. Abu kungu filigrāno ģitārspēli lieliski papildinās populāri flamenko un fado skaņdarbi, tik piemēroti Vītoliņas balsij un koncerta noskaņai.

Dueta nosaukums ir atvasināts no katalāņu mūzikas instrumentu darbnīcas H. Bague vārda, jo gan Aivars, gan Ēriks spēlē tur izgatavotas akustiskās ģitāras. „Bague” ne tikai katalāņu valodā nozīmē – gredzens, šo terminu lieto gan arhitektūrā, gan juveliermākslā. Tikpatdaudznozīmīga ir mūzika, ko atskaņo latviešu ģitāristu duets. Reizē H. Bague instrumentu tapšanai un izplatībai ir izteikti ģimeniska būtība – tikpat radniecīgi savā muzikālajā domāšanā ir abi ģitāristi, kuru spēles stils balstīts flamenko un Latīņamerikas džeza tradīcijās. Un likumsakarīgi, ka jaunradītās kompozīcijas šķiet spāniskas saules un baudpilnas dzīves uztveres uzlādētas. Šīs mūzikas skanējums ir vienlaikus lakonisks un fantāziju rosinošs, un sniegs baudījumu gan atpūtas brīžos, gan dāvās harmoniju un enerģiju jaunam darba cēlienam.

Ģitārista, komponista, aranžētāja Aivara Hermaņa 40 gadus ilgā pieredze, radošie sasniegumi un iegūtā atzinība jau vien ir ķīla katra jauna darba vērtībai. Šoreiz rūdītais mūziķis spēkus apvienojis ar muzikālajāsaprindās jau ievērību guvušo Ēriku Upenieku – ģitāristu, komponistu un aranžētāju. Aivars un Ēriks kopā muzicē kopš 2014. gada, viņu muzikālās satikšanās vidutājs bijis Hermaņa ilggadējs radošais partneris un domubiedrs, dziedātājs un multimākslinieks Igo, kura pavadošās grupas mūziķis tolaik bija Upenieks. Trijotne 2013. gadā sevi pieteica ar romantisko programmu Tu esi atnākusi. Gadu vēlāk abu ģitāristu duets jau izveidoja patstāvīgu koncertprogrammu. Tajā skanēja gan populāru melodiju ģitārapdares, gan pašsacerētas instrumentālas kompozīcijas. 2016. gada nogalē tika radīta īpaša Ziemassvētku koncertprogramma, bet tagad Bague Duo sevi piesaka ar ierakstu albumu.

Biļetes – Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās un https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/59786

CD nopērkams Latvijas lielākajās mūzikas ierakstu un grāmatu tirdzniecības vietās.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss