Līgo svinības Rīgā vērienīgi aizvadītas - vairāk kā 100 tūkstoši ļaužu

Līgo svinības Rīgā apmeklējuši 100 000 iedzīvotāji, teic Rīgas Dome, bet skatītāji paši soctīklos vītero, ka bijis daudz vairāk ļaužu.

Līgo svinības Rīgā vērienīgi aizvadītas - vairāk kā 100 tūkstoši ļaužu
Komentāri 25.06.2017 20:00

Līgo svinības Rīgā apmeklējuši 100 000 iedzīvotāji, tajā skaitā rīdzinieki, pilsētas viesi no Latvijas pilsētām un novadiem, kā arī ārvalstu tūristi, kas līgojuši gan pasākumā „Līgosim krastmalā!”, gan Rīgas augstākajā kalnā – Dzegužkalnā.

Jau tradicionāli Rīgā Līgo svētkus svinēja 11. novembra krastmalā, kur ikviens varēja paviesoties vairākās svinību vietās: “Rīgas laukumā”, “Danču placī”, “Dziesmu paviljonā”, “Ziņģu sētā”, “Amatu un ritu pagalmā”, “Rotaļu skvērā”, kā arī “Godu un mielastu ielā”, dziedot, dejojot, mielojoties ar Līgo vakaram tradicionāliem ēdieniem un līdzdarbojoties svētku aktivitātēs.

Kā allaž, kupli apmeklētas bija arī Tradicionālo Jāņu svinības Dzegužkalnā, kur līgotāji kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu iepazina latviešu tautas tradīcijas ar vainagu pīšanu, uguns iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām, sagaidot Jāņu dienas rītausmu zaļā un laukiem raksturīgā svinību vietā.

Rīgas pašvaldība saka lielu paldies visiem māksliniekiem, kas līgotājus priecēja ar lielisko dziesmu un danču programmu, kā arī šo svētku organizatoriem. Domes priekšsēdētājs izsaka pateicību Rīgas pašvaldības policijas, Valsts policijas un Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta darbiniekiem, kas profesionāli nodrošināja kārtību svinību laikā.

Līgo svētku pasākumus organizēja Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
Piedalies mūsu Facebook lapā piedāvātajā konkursā: