Solidaritātes gājiens vēža pacientu atbalstam pulcē ap 400 cilvēku

Sestdien, 3.jūnijā jau septīto gadu pēc kārtas kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ietvaros notika gājiens “Ejam kopā, lai dzīvotu!”.

Solidaritātes gājiens vēža pacientu atbalstam pulcē ap 400 cilvēku
Komentāri Bilžu galerija[4] 05.06.2017 08:49

Sestdien, 3.jūnijā jau septīto gadu pēc kārtas kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ietvaros notika gājiens “Ejam kopā, lai dzīvotu!”. Gājiens, kura mērķis bija solidarizēties ar vēža pacientiem, paužot savu atbalstu un apņēmību visiem kopā rīkoties, lai vēzis kļūtu par ārstējamu slimību, vienkopus pulcēja ap 400 cilvēku.

Gājienā piedalījās gan vēža pacienti, gan mediķi, kuri ikdienā strādā ar vēža pacientiem, gan uzņēmumi, kuriem rūp savu darbinieku veselība, kā arī cilvēki, kuri ar savu klātbūtni vēlējās paust atbalstu vēža pacientiem, jo uzskata, ka vēža pacienti Latvijā ir pelnījuši saņemt savlaicīgu, efektīvu ārstēšanu un lielāku valsts atbalstu. Gājienā piedalījās arī ārvalstu kolēģi, kas Itālijā, Romā rīko Rozā lentītes akcijas, tā atbalstot krūts vēža pacientes.

Pirms gājiena sievietēm pēc 50 gadu vecuma bija iespēja bez maksas pārbaudīt savu krūšu veselību MFD mobilajā mamogrāfā. Šo iespēju izmantoja 28 sievietes.

Uzrunājot gājiena dalībniekus, krūts vēža pacienšu atbalsta biedrības “VITA” vadītāja Irina Januma aicināja nezaudēt optimismu un dzīvot ar ticību, ka vēzi ir iespējams uzvarēt. “Valsts atbildība ir rūpēties par atbilstošu finansējumu, bet mūsu pašu atbildība ir rūpēties par savu veselību un regulāri pārbaudīt krūtis.” Januma vērsās ne tikai pie sievietēm, aicinot veikt regulāras pārbaudes un krūšu pašpārbaudes, bet arī pie atnākušajiem vīriešiem, mudinot viņus iztaustīt savu sieviešu krūtis un nepieciešamības gadījumā aicināt, iedrošināt savas sievietes doties pie ārsta.

Latvijas Onkologu asociācijas pārstāve, onkoloģe un ķīmijterapeite prof. Alinta Hegmane atgādināja, cik svarīgi ir veikt savlaicīgas pārbaudes, jo, atklājot vēzi 1.stadijā, to ir iespējams izārstēt. Prof. Alinta Hegmane izteica pateicību visiem organizatoriem, tai skaitā Latvijas Basketbola savienībai, kura katru gadu atbalsta kampaņu. “Basketbols ir komandas spēle, un uzvara ir visas komandas darbs. Arī vēzi mēs ārstējam komandā, un šajā komandā ir ne tikai dažādu specialitāšu ārsti un medicīnas personāls, bet līdzvērtīgs un ļoti svarīgs komandas loceklis ir arī pacients. Tikai strādājot visi kopā, mēs varam šo slimību uzveikt,” uzsvēra Hegmane.

Gājiena dalībniekus uzrunāja arī LR Saeimas deputāts Romualds Ražuks, Latvijas Basketbola savienības priekšsēdētājs Edgars Šneps un veselības ministre Anda Čakša. LR Veselības ministre Anda Čakša: Bieži vien no agrīnas diagnostikas un sekmīgas izārstēšanās mūs attur baiļu slieksnis, kam grūti pārkāpt pāri.

Veselības ministrija ir apņēmības pilna strādāt, lai visaptveroši uzlabotu onkoloģisko pacientu aprūpi Latvijā. Lai uzlabotu visu veselības aprūpes posmu pieejamību un kvalitāti onkoloģisko slimību ārstēšanā, Veselības ministrija ir izstrādājusi plānu, kurā iekļauti visaptveroši pasākumi onkoloģisko slimību profilaksei, diagnostikai, ārstēšanai un rehabilitācijai. Virkne veselību veicinošu pasākumu ir orientēta uz krūts vēža pacientēm.

Taču vēlos vērst uzmanību uz to, ka mūsu veselība ir arī katra cilvēka personīgā atbildība. Es aicinu sievietes atmest tādas domas par izmeklējumiem kā "uz mani tas neattiecas" un savlaicīgi veikt nepieciešamās veselības pārbaudes. Vēzis ir ārstējama slimība un labāki ārstēšanas rezultāti ir slimības agrīnajās stadijās. Esiet vērīgas un uzmanīgas pret sevi ne tikai tad, kad kāds cits jūs aicina tādām būt.”

Gājiens noslēdzās ar ikgadējo “Rozā lentītes” labdarības basketbola spēli Arēnā Rīga. Jau piekto gadu pēc kārtas “Rozā lentītes spēlē” Latvijas sieviešu basketbola izlasei izdevās gūt uzvaru. Arī šoreiz ar rezultātu 73:66 Latvijas izlase uzveica Baltkrievijas valstsvienību.

Kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” ietvaros reģionālās vēstneses turpina darbu, lai izglītotu sievietes visā Latvijā un aicinātu veikt regulāras pašpārbaudes, kā arī turpinās aicinājumu video akcija sociālajā tīklā Facebook.com/laiDzīvotu. Akcijas ietvaros ikviens ir aicināts iesūtīt video uzrunu sievietēm, kas varētu pamudināt rūpēties par savu veselību kopumā un īpaši, regulāri veikt krūšu veselības pārbaudes.

Atgādinām, ka krūšu pašpārbaude jāveic reizi mēnesī, pirmajā nedēļā pēc mēnešreizēm, vai sievietei menopauzē vienā un tajā pašā mēneša datumā katru mēnesi. Sievietes līdz 50 gadu vecumam, reizi gadā palūdziet savam ģimenes ārstam nosūtījumu uz ultrasonogrāfiju, bet sievietes pēc 50 reizi divos gados palūdziet nosūtījumu uz mamogrāfiju vai izmantojiet Valsts sniegto iespēju reizi divos gados to veikt bez maksas!

Kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” jau septīto gadu organizē Latvijas Basketbola savienība un krūts vēža pacienšu atbalsta biedrība “VITA”.Šī gada kampaņas mērķis ir pievērst pastiprinātu uzmanību ne tikai diagnostikai, bet arī vēža ārstēšanai.

Neskatoties uz faktu, ka ir ievērojami uzlabojušās diagnostikas iespējas pirmreizējiem vēža pacientiem, un vēzis arvien biežāk tiek atklāts 1. stadijā, mirstības rādītāji joprojām ir ļoti augsti - 2016. gadā no krūts vēža mirušas 456 sievietes. Tāpēc ir svarīgi turpināt cīņu par to, lai vēzis kļūtu par ārstējamu slimību.

Plašāka informācija par kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” aktivitātēm: https://www.facebook.com/Laidzivotu/

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
Piedalies mūsu Facebook lapā piedāvātajā konkursā: